۶ (اسفند) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Sunday 2024 (Feb) 25

هفته‌نامه شماره ۵۶ | ۳۰بهمن ۱۴۰۲

مسئول ستاد اعتکاف استان همدان با بیان اینکه نبود زیرساخت مساجد در سطح استان نفرات بسیاری را از اعتکاف بازمی‌دارد گفت: پیش‌بینی می‌شود تا 15 هزار نفر در سطح استان برای حضور در اعتکاف ثبت نام کنند.

مهدی صلواتیان اظهار کرد: این فاجعه است که هنوز زیرساخت‌های مساجد مهیا نیست و بسیاری از علاقمندان مانند سال‌های گذشته نمی‌توانند از این فیض بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه اعتکاف دانش‌آموزی و دانشجویی به صورت مجزا در همدان برگزار می‌شود عنوان کرد: در شهر همدان حدود سه الی چهار مسجد برای برگزاری مراسم اعتکاف کم داریم و در حال خاضر 14 مسجد پذیرای معتکفان هستند.

صلواتیان با اشاره به اینکه اعتکاف خانوادگی امسال در مساجد همدان مشهود بود گفت: کار خوبی که امسال نیز انجام می‌شود برای والدینی که فرزندان خود را همراه بیاورند آموزش‌هایی برای فرزندانشان در نظر گرفته شده تا والدین بتوانند به اعتکاف بپردازند.

مسئول ستاد اعتکاف استان همدان گفت: در سه روز ماه رجب مراسم معنوی اعتکاف در 110مسجد استان برگزار می‌ شود و علاقمندان می‌توانند از ساعت 13 الی 17 روز شنبه 30 دی‌ماه تا سوم بهمن‌ماه نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

صلواتیان با اشاره به اینکه مبلغ در نظر گرفته شده برای اعتکاف در شهر همدان 350 هزار تومان است و در سایر شهرستان‌ها تعرفه متفاوت است عنوان کرد: علاقمندان برای حضور در این مراسم می‌توانند به مسجد جامع شهر مراجعه کنند و در سایر نقاط استان نیز در مساجد، حوزه‌های علمیه و ادارات تبلیغات اسلامی ثبت‌ نام انجام می‌شود.

صلواتیان با بیان اینکه معتکفین باید قبل از سحر روز پنجم بهمن ماه در مساجد مستقر شوند تا احکام اعتکاف گفته شود عنوان کرد: سال گذشته بیش از 92 درصد معتکفان را جوانان تشکیل دادند ضمن اینکه سخنرانی محافل و حلقه‌های معرفتی در مورد جوانی جمعیت، تفسیر نهج‌البلاغه، مهدویت، تاریخ اسلام، حضور حداکثری در انتخابات، پاسخ به شبهات و احکام و فرقه‌شناسی‌ انحرافی انجام می‌شود.

وی از برگزاری جشن‌های میلاد حضرت علی(ع) در در مراسم اعتکاف خبر داد و افزود: 110 جشن را در این مراسم پیش بینی کردیم ضمن اینکه برنامه‌هایی همچون مراسم عصر با شهدا، وفات حضرت زینب(س)، اعمال ام داوود، دعای خمس عشر، حدیث کسا، مناجات امیرالمومنین(ع)، زیارت عاشورا، دعای خاصه رجب و غیره در این مراسم پیش بینی شده است.

 

 


ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: