۲۹ (اردیبهشت) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Saturday 2024 (May) 18

هفته‌نامه شماره ۵۷ | ۲۲اسفند ۱۴۰۲

مرتضی کرباسیان در ادامه بازدیدهای کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورا از پروژه‌های سطح شهر و در بازدید از زمین چمن مصنوعی پارک مردم، اظهار کرد: تابستان سال گذشته به علت آسیب‌های بسیار در بخش‌های مختلف این زمین چمن، تعویض آن در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه زمین چمن مجدداً تعویض شد و اکنون در حال استفاده جوانان و نوجوانان است، گفت: بهترین راهکار برای حفظ، نگهداری و جلوگیری از آسیب‌های احتمالی، برنامه‌ریزی برای نگهداری و سپردن اینگونه اقدامات به گروه‌های فرهنگی پایگاه‌های بسیج مساجد و یا تشکل‌های مردمی است.

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان در ادامه و در بازدید از پروژه پارکینگ آقاجانی‌بیگ نیز بیان کرد: این پروژه از سال 1393 آغاز شد و دو پیمانکار غیربومی نتوانستند کار را به سرانجام برسانند.

کرباسیان با اشاره به واگذاری پروژه به پیمانکار جدید، افزود: طی یک ماه گذشته با برگزاری مناقصه، پیمانکار جدید بومی انتخاب و کار با توان بالا شروع شده و طبق زمان‌بندی در 18 ماه آینده پروژه به اتمام خواهد رسید.

وی در ادامه و در بازدید از مجتمع تجاری پردیس، تصریح کرد: این مجتمع سال 1393 با مشارکت شرکت عمران و مسکن‌سازان به بهره‌برداری رسید اما به دلیل مشکلاتی همچون عدم تأمین پارکینگ و موارد ایمنی آتش‌نشانی، مغازه‌های شهرداری در آن بلاتکلیف مانده است.

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان ادامه داد: مقرر شده طی مدت 2 ماه آینده با رفع کامل مشکلات موجود با راه‌اندازی مغازه‌ها شاهد رونق این مجتمع باشیم.

***رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر: مدیریت شهری به‌دنبال تخصیص اراضی شهرداری جهت اجرای طرح نهضت ملی مسکن همدان

در ادامه رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر همدان بیان کرد: یکی از اهداف اصلی شورای اسلامی شهر همدان در دوره ششم و شهرداری کمک به دولت در تأمین زمین به‌منظور ساخت مسکن در طرح نهضت ملی مسکن است.

سعید حاجی‌بابایی با بیان اینکه الحاق اراضی دولتی یا عمومی یکی از راهکارهای تأمین زمین مورد نیاز برای اجرای این طرح ملی است، افزود: الحاق و تفکیک 118 هکتار از اراضی مربوط به شهرداری برای اجرای این طرح در دستور کار جدی و فوری شورا و شهرداری قرار دارد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در این خصوص گفت: در این راستا توافقنامه‌ای با اداره‌کل راه و شهرسازی تهیه و تنظیم شده و اقدامات اداری و تهیه طرح تفصیلی برای این اراضی در دستور اقدام است.

عضو شورای شهر همدان تصریح کرد: اکنون با نظر مثبت استاندار همدان این مسئله با جدیت و قید فوریت در حال پیگیری است که امیدواریم با همراهی مدیران و دستگاه‌های اجرایی متولی در این زمینه، طرح هر چه سریع‌تر به نتیجه مطلوب برسد تا شاهد اجرای این طرح ملی در همدان باشیم.

 


ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: