۶ (اسفند) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Sunday 2024 (Feb) 25

هفته‌نامه شماره ۵۶ | ۳۰بهمن ۱۴۰۲

 
فرماندار همدان گفت: فرمانداری همدان مختص شهرستان همدان نیست. 100 روستا زیرمجموعه آن هستند و بیش از 50 روستا مشکل کم آبی مطلق دارد و در اینجا اگر بسیجیان دست ما را نمی گرفتند روستاها خالی از سکنه می‌شدند.

مسلم مخفی دوشنبه 29 آبان در دوازدهمین مجمع بسیجیان برای بررسی و رفع مشکلات شهرستان همدان، اظهار کرد: آنچه در عرصه داخلی باید مورد توجه قرار گیرد و بزرگترین مسأله‌ سیاسی کشور است، انتخابات است و کشور همیشه به فرهنگ و روحیه بسیجی محتاج است.

وی با بیان اینکه عرصه‌های مهم امروز نیازمند ورود بسیج و بسیجیان است، افزود: در عرصه مدیریت باید بتوانیم روحیه بسیجی که شاخصه ای همچون اخلاص، مردم داری، برای خدا کار کردن، ایثار، حرکت عالمانه و.. دارد را زنده نگه داریم و نشان این موضوع در بیانات امام راحل و رهبر معظم انقلاب کم نیست و این روحیه اگر در تمام شئون در دانشگاه، مدرسه و در مدیریت حاکم شود، راه سعادت و پیشرفت کشور سریع تر طی می‌شود و از خسارت‌های احتمالی کشور در امان می‌مانیم.

فرماندار همدان اضافه کرد: دولت به این مسأله‌ توجه دارد و بسیاری از افرادی که کارها را برعهده دارند همین بسیجیانی هستند که در بسیج تربیت شدند و توفیق و افتخار این را داشتند که در بسیج کار کنند.

مخفی ادامه داد: مسأله‌ای که نمی شود این روزها از آن گذشت مسأله‌ غزه است که قلب همه انسان‌ها به ویژه مسلمانان را به درد آورده و حوادث اندوهناکی در حال رقم خوردن بوده که بسیار جان‌کاه است اما آنچه در این عرصه باید به آن توجه کنیم باتوجه به سیطره بزرگ رسانه ای که صهیونیسم در جهان دارد شاید در این 44 سال هیچ وقت نتوانستیم به سایر مردم جهان بفهمانیم که ماهیت این رژیم سفاک و کودک کش چیست اما امروزه این عرصه فراهم شده است.

وی با بیان اینکه هزینه سنگینی برای اینکه مردم این رژیم کودک کش را بشناسند، پرداخت کردیم اما این دست خدا بود که یاری کرد تا ماهیت این رژیم منحوس به بهترین وجه در سراسر دنیا معرفی شود، اعلام کرد: ما با وجود اینکه خیلی در حوزه رسانه سیطره و قدرت نداریم، باید از این فرصت به بهترین وجه استفاده کرده و بتوانیم ماهیت این رژیم را برای همه بشریت تبیین کنیم تا آن 25 سالی که رهبر معظم انقلاب فرمودند به مدد الهی سریع تر اتفاق بیفتد و کره خاکی از شر این منحوس پاک شود.

مخفی با بیان اینکه انتخابات بزرگترین مسأله سیاسی کشور است، ادامه داد: حدود سه ماه تا 11 اسفند فرصت داریم. انتخابات امسال از جهاتی دارای اهمیت است و رهبری طی 40 سال گذشته در هر انتخاباتی که در پیش بود اعلام می‌کردند از ورود زودهنگام انتخاباتی پرهیز کنید اما در دو سخنرانی که ایشان داشتند یکی در حرم مطهر رضوی و دیگری در حرم مطهر امام راحل به مسأله انتخابات و اهمیت آن اشاره و تأکید کردند که توپخانه دشمن این مسأله مهم را هدف گرفته است.

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری چهار راهبرد سلامت، امنیت، رقابت و مشارکت را برای انتخابات در نظر گرفتند؛ یک گام مهم انتخابات برداشته شده و آن بحث بررسی صلاحیت کاندیداهایی است که ثبت نام کردند. کار به خوبی انجام شد و اکنون در مرحله بررسی صلاحیت‌ها در هیأت‌های نظارت هستیم و امیدواریم مجلس خوبی شکل گیرد.

فرماندار همدان بیان کرد: رهبر معظم انقلاب از مجلس کنونی به عنوان مجلس انقلابی یاد کردند چراکه افراد انقلابی در این مجلس حضور دارند. در دولت سیزدهم به علت اینکه اصل مهمِ مشارکت شکل بگیرد، باید سرمایه اجتماعی افزایش یابد.

مخفی با اشاره به طرح مسجد، محور خدمت گفت: این طرح را راه اندازی کردیم و در جاهای دیگر هم این طرح شکل گرفته است.

وی ادامه داد: این طرح به این صورت است که هر هفته در یک مسجد روستایی و شهری حضور یافتیم و معتمد محل، امام جمعه و بسیجیان جمع می‌شدند و مشکلات محل را بررسی کردیم؛ سه روز بعد در فرمانداری کارگروهی تشکیل می‌شد که معتمدان با مدیران کارگروه تشکیل می‌دادند و زمان بندی و حل می‌شد و تاکنون برخی مشکلات حل شده است.

فرماندار همدان خاطرنشان کرد: اعتبارات به سمت محرومیت زدایی سوق داده شده و در هفته دولت 161 پروژه با اعتباری افزون بر 17 هزار میلیارد تومان اجرا شد که بخش بزرگی از این پروژه‌ها محرومیت زدایی بودند و اتفاقات بزرگی قرار بوده در شهرستان بیفتد و مسیر توسعه باز است.

وی با اشاره به بحث آبرسانی شهرستان گفت: آبرسانی از سد تالوار یک ابرپروژه بود و شهر همدان ثانیه ای 2000 لیتر آب مصرف دارد و از سداکباتان و چاه‌های خالق‌وردی 700 لیتر برثانیه می‌توانیم آب برداشت کنیم؛ یعنی دو سوم آب همدان موجود نیست، مگر اینکه آب از تالوار بیاید که 1300 لیتر آب بر ثانیه از سدتالوار تأمین می‌شود و این پروژه با روحیه بسیجی و توسط بسیجیان و قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) انجام شد.

مخفی با بیان اینکه در زمینه مسکن مشکل وجود دارد، تأکید کرد: مسکن مهر طرح خوبی نبود و اکنون جدی ترین جلسات استان مربوط به جلسه شورای مسکن است و استاندار در تمام جلسات شورای مسکن استان شرکت کرده و مشکلات را پیگیری می‌کند.

فرماندار همدان ادامه داد: ساخت 11 هزار مسکن در کوی پرواز که پروژه بزرگی است به نقدینگی نیاز دارد و بنیاد مسکن انقلابی می‌تواند این پروژه را به اتمام برساند.

مخفی گفت: حدود 13 هزار واحد مسکونی در سطح شهرستان همدان در حال ساخت است. شهرک بنکداران با حضور وزیر صمت با 10 هزار میلیارد تومان اعتبار افتتاح و بهره برداری شد. تکمیل ایستگاه راه آهن با 100 میلیارد تومان اعتبار از سفر ریاست جمهوری در حال اتمام است.

وی با بیان اینکه کنارگذر غربی نیز یکی از پروژه‌های بسیار مهم است که راه نجات همدان بوده و از این طریق تصادفات کاهش می‌یابد اضافه کرد: این کنارگذر غربی از پلیس راه همدان به پشت پلیس راه کرمانشاه می‌رسد و ماشین‌های سنگین از شهر خارج می‌شوند. این پروژه 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و 15 درصد آن نیز به زودی تکمیل خواهد شد.

فرماندار همدان اعلام کرد: راه آهن همدان_ملایر، چهاربانده کردن محور علیصدر، بیمارستان اکباتان با 28 هزار مترمربع در 9 طبقه با 270 تختخواب و 7 اتاق عمل مجهز آماده افتتاح هستند و تنها منتظر دستگاه تصویربرداری هستیم که خریداری شده و آماده نصب است که بیمارستان تخصصی کودکان خواهد شد و بخش کودکان از بیمارستان بعثت جدا می‌شود که تخت‌های این بخش برای ارائه خدمات دیگر در بیمارستان بعثت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

 


ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: