۹ (بهمن) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Sunday 2023 (Jan) 29

هفته‌نامه شماره ۴۵ | ۲۸دی ۱۴۰۱

امشب ساعت 22.30 در گروه‌B رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر، تیم ملی ایران در حالی به مصاف تیم ملی آمریکا می‌رود که در بازی گذشته خود برابر ولز با یک بازی مقتدرانه و هوشمندانه توانست دو بر هیچ برنده باشد.

نکات حائز اهمیت بازی قبلی که می‌تواند در بازی با آمریکا راه‌گشا باشد شجاعت و هجومی بازی کردن ایران با یک ارنج هوشمندانه و تعویض‌های مناسب و به جا در دقایق مناسب بازی بود.

تیم ملی ایران برای بازی پیش رو به همدلی بیشتری نیاز دارد، همدلی‌ای نظیر بازی با ولز که در چند سال اخیر کمتر دیده شده بود و و فقط در بازی با استرالیا در 8 آذر 1376 و بازی با آمریکا در جام جهانی 1998 دیده بودیم.

و اما کارلوس کی‌روش؛ مردی که از لحاظ روحی و روانی، چند روز بعد از بازی با انگلیس طوری تیم را تحت تاثیر قرار داده بود که گویی یوزها از بازی با ولز وارد جام شده‌اند و تمام اتفاقات تلخ بازی با انگلستان را فراموش کرده‌اند، این اثرگذاری در چهره و بازی تک‌تک یوزهای ایرانی نمایان بود‌. از حسینی در دروازه گرفته تا سردار آزمون در نوک پیکان حمله، اعتماد به نفس و انسجام موج می‌زد‌.

نکته دیگر آرامش کارلوس کی‌روش بود که حالا دیگر باید ایران را وطن دوم او بدانیم، آرامش او به شاگردانش پیام وحدت و امید تا آخرین دقایق بازی را یادآورمیشد‌، آرامشی که در اپل‌واچ او برعکس ظاهر آرامش، درونش را در حالت‌های ریسک و قدرت و تسلط او برای مهار استرسش را نشان می‌داد‌.

از مهارت‌های فنی تیم ملی که حکایت از تمرینات تاکتیکی گروهی بالا داشت، کرنرها و ضربات آزاد تمرین شده، دوندگی بیش از حد بازیکنان‌، جلو بازی کردن مدافعان میانی و کناری، با دو هافبک دفاعی تاثیرگذار و دو وینگر چپ و راست و تک‌مهاجم بود‌.

به هر ترتیب، ایران در صورت مساوی یا برد مقابل آمریکا با هر نتیجه‌ای صعود تاریخی خود را به دور بعدی رقابت‌ها قطعی می‌کند و بهترین نتیجه خود را در طول تاریخ ادوار جام جهانی به جا می‌گذارد‌.

حماسه ملبورن برای جام جهانی 2022 در 8 آذر با همت یوزها و یک خداداد عزیزی دیگر تکرار می‌شود. تیم ملی با همه سختی‌های این دوره و تمام کارشکنی‌‌‌هایی که بر کسی پوشیده نیست، تاریخ را می‌نویسد و به همه ایرانیان در تمام دنیا این پیام را می‌دهد که تیم ملی یعنی دماوند، الوند‌، سبلان‌، ارس و کارون.


ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: