۱۲ (آذر) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Saturday 2022 (Dec) 03

هفته‌نامه شماره ۴۲ | ۹آذر ۱۴۰۱

سپهرپیام، گروه خبر: اصلاح، بهینه‌سازی و توسعه شبکه‌های توزیع برق در بیش از 50 روستای شهرستان ملایر تا پایان امسال، نمونه بارز اقدام جهادی است که در راستای اجرای سیاست‌های دولت سیزدهم و مجموعه برنامه‌های راهبردی وزارت نیرو در دست اجرا است.

در این راستا قائم مقام مدیرعامل در توزیع نیروی برق شهرستان ملایر روز دوشنبه در جمع خبرنگاران به اقدامات اثرگذار در حوزه برق اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از پروژه‌های شاخص امسال ما اصلاح و بهینه‌سازی و توسعه احداث شبکه‌های توزیع برق در 17 روستای ملایر است که با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد و 300 میلیون تومان در دست اجرا است.

 احداث 20 ترانس جدید با هشت میلیارد تومان اعتبار

"رضا شیردره" افزود: این پروژه‌ها با پیشرفت فیزیکی بیش از 70 درصد در دست اجرا است که در قالب این پروژه‌ها، 10 کیلومتر شبکه فشار ضعیف و 11 دستگاه پست توزیع برق اصلاح و بهینه‌سازی و 2 پست جدید و یک کیلومتر خط جدید فشار متوسط احداث می‌شود.

وی بیان کرد: علاوه بر این در برنامه داریم تا پایان امسال اقدامات اصلاح، بهینه‌سازی و توسعه‌ای شبکه‌های توزیع برق را در بیش از 50 روستای این شهرستان انجام دهیم که با این اقدام مشکلات چندین ساله روستاها حل خواهد شد.

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان ملایر با بیان اینکه علاوه بر روستاها برای 6 شهر این شهرستان نیز برنامه‌های اجرایی داریم، ادامه داد: در صدد هستیم در شهر ملایر 20 دستگاه ترانس جدید با اعتباری بالغ بر هشت میلیارد تومان تا پایان سال نصب و بهسازی کنیم.

شیردره افزود: از این تعداد پنج دستگاه پست جدید نصب و چهار دستگاه بهسازی شده و 10 پست جدید نیز در سطح شهر ملایر برای ایجاد زیرساخت و رفع ضعف ولتاژ در دست اقدام است.

وی یادآور شد: همچنین طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان امسال 120 کیلومتر از شبکه‌های فشار ضعیف توزیع برق این شهرستان از سیم مسی به کابل خودنگهدار تبدیل می‌شود.

قائم مقام مدیرعامل در توزیع نیروی برق شهرستان ملایر رفع ضعف ولتاژ، افزایش قابلیت اطمینان شبکه و پیشگیری از سرقت تاسیسات را از جمله مزیت‌های تبدیل سیم مسی به کابل خودنگهدار عنوان کرد و گفت: هم اکنون حدود 30 کیلومتر از این میزان انجام شده و مابقی در دست اجرا است که عمدتا در سطح روستاها است.

شیردره تعویض، جابجایی، اصلاح و بهسازی 500 اصله پایه برق در حوزه روستاهای این شهرستان را از دیگر اقدامات برشمرد و افزود: تاکنون تعویض و اصلاح 210 اصله پایه برق انجام شده است.

وی جابجایی تاسیسات خیابان شهید غفاری کنار مجموعه تفریحی و توریستی مینی‌وُرلد را یکی از اقدامات شاخص با همکاری شهرداری عنوان کرد که طی روزهای اخیر انجام شد و به دلیل تعریض در وسط معبر خیایان باقی مانده بود و رضایت‌مندی خوبی را برای شهروندان ایجاد کرد.

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان ملایر ضمن تقدیر از حمایت‌های فرماندار ویژه ملایر، نمایندگان مجلس، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان و همکاری شهرداری و دیگر دستگاه‌های اجرایی، گفت: تعدادی از پروژه‌های ما در قالب اقدام مشترک با دستگاه‌هایی همچون شهرداری در دست اجرا است.

شیردره با بیان اینکه در حوزه برق همه اقدامات ما بر اساس برنامه‌محوری، هدفمند و برنامه عملیاتی است، اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون هفت دستگاه سکسیونر (کلید قدرت) مجهز به ساماندهی مانیتورینگ یا کنترل از راه دور در شبکه‌های فشار متوسط با اعتبار یک میلیارد و 100 میلیون تومان نصب شده است.

وی همچنین مقاوم‌سازی حداقل 150 پایه فشار متوسط را از دیگر برنامه‌های شاخص امسال عنوان و بیان کرد: مقاوم‌سازی شبکه‌های فشار متوسط نقش بسیار مهمی در افزایش قابلیت اطمینان شبکه‌های توزیع برق دارد.

قائم مقام مدیرعامل در توزیع نیروی برق ملایر از رشد 15 درصدی اعتبارات در سال‌جاری خبر داد و گفت: در سفر رئیس جمهوری نیز اعتبارات خوبی در حوزه‌های مختلف برق پیش‌بینی شد که در تلاش هستیم این اعتبارات را در حوزه توسعه فیدرهای شبکه فشار متوسط، اصلاح و بهسازی شبکه‌های فشار ضعیف هزینه کنیم.

 کاهش 33 درصدی خاموشی‌ها در ملایر

شیردره ادامه داد: با توجه به عضویت نماینده مردم ملایر در کمیسیون انرژی مجلس، اعتبارات ویژه‌ای اخذ شد که تاکنون 10 میلیاد تومان از محل این اعتبارات اختصاص یافت و در حوزه توسعه پست‌های شهری، اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌های روستایی هزینه خواهد شد و پیگیر هستیم از محل اعتبارات عوارض برق نیز برای برای اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌های روستایی استفاده کنیم.

وی در عین حال انشعابات غیرمجاز و عدم رعایت حریم شبکه‌های توزیع برق هنگام ساخت و ساز را از جمله چالش‌های این حوزه برشمرد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون 692 مورد انشعاب غیرمجاز در سطح این شهرستان جمع‌آوری شد که تعدادی از آنها برای تعیین تکلیف پرونده به مراجع قضایی معرفی شد. به گفته شیردره، میزان خاموشی‌ها طی سال گذشته نسبت به سال 1399 حدود 33 درصد کاهش یافت که در تلاش هستیم این روند را برای امسال ادامه دهیم.

مدیر توزیع نیروی برق ملایر مطالبات این حوزه را از مشترکان و دستگاه‌های اجرایی حدود 30 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: با مجموعه برنامه‌ها و بسته‌های تشویقی وزارت نیرو و همکاری مشترکان خانگی، صنعتی، کشاورزی و ادارات، پیک امسال را با موفقیت پشت سر گذاشتیم.

شیردره با اشاره به اینکه مدیریت توزیع نیروی برق ملایر یکی از اداراتی است که حضوری فعال در برنامه میز خدمت این شهرستان دارد، یادآور شد: ببش از 95 درصد از مصوبات میز خدمت در حوزه توزیع نیروی برق، اجرایی شده و یا در دست اقدام است.

وی همچنین به افتتاح و راه‌اندازی مرکز دیس‌پاچینگ جنوب استان، بیان کرد: مشترکان و مراجعان ملایری می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن "برق من" خدمات غیرحضوری دریافت کنند و مرکز اتفاقات عملیات 121 نیز به صورت شبانه‌روزی در خدمت شهروندان است.


ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: