۱۹ (مرداد) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Wednesday 2022 (Aug) 10

هفته‌نامه شماره ۳۸ | ۲۹تیر ۱۴۰۱

سپهرپیام، گروه خبر: شهردار همدان گفت: تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری طرح ملی «بازیافت هواپیماهای کشور»، محرک توسعه همدان خواهد بود.

به گزارش سپهرپیام و به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری همدان، سیدمسعود حسینی در جلسه‌ای که روز یکشنبه با حضور برخی از اعضای شورای اسلامی شهر و مشاور وزیر دفاع و رئیس هیئت‌مدیره هلدینگ فارسکو برگزار شد، ابراز کرد: تفاهم‌نامه انجام طرح ملی بازیافت هواپیماهای کشور برای نخستین‌بار در خاورمیانه بین شهرداری همدان و شرکت ایتکو امضا شد.

وی گفت: اجرای این طرح بی‌نظیر اتفاقات خوبی را در حوزه رشد سرمایه‌گذاری و توسعه برای استان همدان رقم خواهد زد.

این مقام مسئول با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه ازجمله زمین مناسب، نزدیکی به پایتخت و وجود پایگاه نوژه، افزود: به‌دلیل وجود این زیرساخت‌ها، شورای اسلامی شهر، شهرداری و مدیریت ارشد استان پیگیری‌های لازم را برای سرمایه‌گذاری مشترک با شرکت ایتکو تحت نظر وزارت دفاع و صمت انجام داد.

حسینی گفت: با توجه به مراکز محدود برای بازیافت هواپیما در دنیا، اجرای این طرح بنای محکمی را برای ورود استان به مباحث سرمایه‌گذاری و اشتغال ایجاد خواهد کرد.

وی اظهار کرد: امیدواریم مردم از ثمره این تفاهم‌نامه و سایر سرمایه‌گذاری‌ها بهره‌مند شوند.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر درخصوص این تفاهم‌نامه گفت: تلاش شورا و شهرداری تسریع در آغاز عملیات اجرایی پروژه در کوتاه‌ترین زمان ممکن است.

سعید شهابی‌نیا افزود: باید مسائل حقوقی و فنی موجود این طرح در سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری همدان مورد بررسی قرار گرفته و مشکلات و موانع رفع شود.

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی شهر نیز با بیان اینکه امضای این تفاهم‌نامه شروع فصل جدیدی از تعاملات مثبت و سازنده مدیریت شهری برای جذب سرمایه‌گذاری در شهر همدان است، افزود: تعریف پروژه‌های سرمایه‌گذاری جذاب و بهره‌ور باید در دستور کار قرار گیرد.

مهدی حیدری گفت: احداث کارخانه بازیافت هواپیماهای کشور در آینده به یک صنعت سودآور مبدل خواهد شد. وی افزود: با توجه به نیاز کشورها به صنعت بازیافت هواپیما، اجرای این پروژه موجب تعامل با کشورهای همسایه که دارای ایرلاین‌های زیادی هستند، خواهد شد.

این مقام مسئول اظهار کرد: امیدوارم اجرای این طرح موجب رونق صنایع پایین‌دستی و تبدیل همدان به برند صنایع هوایی شود.

مشاور وزیر دفاع در صنایع هوایی نیز امضای تفاهم‌نامه بین شهرداری با شرکت ایتکو را خوب ارزیابی کرد و افزود: با توجه به گردش مالی فراوان این صنعت در چین، اروپا و آمریکا، اجرای طرح بازیافت هواپیما اشتغال و سرمایه خوبی را عاید استان همدان خواهد کرد.

عبدالکریم بنی‌طرفی ابراز کرد: به‌دلیل مسئله هواپیماهای فرسوده در کشور، متخصصان وزارت دفاع به دنبال راه حل‌های لازم برای رفع مشکل بودند که پس از بررسی‌های لازم در شهرهای مختلف، مشخص شد همدان بالاترین استاندارد را در این زمینه دارد.

بنی‌طرفی گفت: ظرفیت‌های مناسبی در همدان برای سرمایه‌گذاری در حوزه صنایع هوایی وجود دارد که منشأ توسعه و اشتغال برای جوانان استان همدان خواهد شد.

در پایان جلسه تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری در احداث طرح ملی بازیافت هواپیماهای کشور برای نخستین‌بار در خاورمیانه بین شهرداری همدان و شرکت ایتکو امضا شد.


ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: