۱۹ (مرداد) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Wednesday 2022 (Aug) 10

هفته‌نامه شماره ۳۸ | ۲۹تیر ۱۴۰۱

سپهرپیام، گروه خبر: مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان گفت که 47 میلیون لیتر نفت کوره (مازوت) از ابتدای سال جاری تاکنون برای برخی مصارف صنعتی در این استان توزیع شده است.

«امین روستایی» روز دوشنبه در این‌باره اظهار کرد: در این مدت یک میلیون لیتر نفت گاز (گازوئیل) و 60 هزار کیلو گاز مایع (ال.پی.جی) برای مصارف ذخیره، جایگزین قطع گاز و مصرف ژنراتور (قطعی برق) به سازمان‌های صنعت، معدن، تجارت، جهاد کشاورزی و سایر ارگان‌ها تحویل داده شده است.

وی با اشاره به اینکه هیچ واحد تولیدی در استان همدان به‌دلیل کمبود سوخت جایگزین تعطیل نشده است، اظهار کرد: این شرکت آمادگی تأمین سوخت ذخیره برای صنایع، معادن، کارخانه‌ها و دیگر واحدهای نیازمند سوخت دوم را دارد و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

روستایی تأکید کرد: به‌منظور جلوگیری از تعطیلی خط تولید واحدهای استان همدان، سوخت جایگزین واحدهای صنفی به‌موقع تأمین شده است.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان از ثبت درخواست فرآورده در سامانه «سدف» (سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی) توسط واحدهای تولیدی و کشاورزی برای سوخت جایگزین در مواقع بحرانی خبر داد و تصریح کرد: هر واحد واجد شرایطی که درخواست خود را در سامانه تجارت آسان جدید «سدف» ثبت کند، سوخت جایگزین به‌منظور پیش‌بینی مواقع اُفت فشار گاز طبیعی به‌عنوان پدافند غیر عامل دریافت خواهد کرد.

وی با اشاره به اولویت‌های شرکت ملی نفت برای حمایت از تولید براساس شعار سال 1400 مبنی بر «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها»، افزود: پیش از این میزان سوخت جایگزین درنظر گرفته‌شده برای کارخانه‌های سیمان در زمان قطع احتمالی سوخت اول یعنی گاز طبیعی، برای تغذیه 15 روز تدارک دیده شده بود؛ اما این میزان به یک ماه افزایش یافته است.

روستایی از مسئولین سازمان‌های نیازمند سوخت جایگزین خواست به سایت

 www.newtejaratasan.niopdc.ir مراجعه و درخواست سوخت مورد نیاز خود را در سامانه ثبت کنند تا درصورت ضرورت استفاده از سوخت دوم با وقفه‌ای در امر تولید مواجه نشوند.

وی با تأکید بر اهمیت توجه به پدافند غیر عامل و تمهیدات قبل از وقوع بحران، اظهار کرد: در پی سردی هوا و کاهش دما در روزهای اخیر، ذخیره سوخت دوم از نوع فرآورده‌های نفتی مایع برای ادارات، سازمان‌ها، صنایع، کارخانه‌ها و دیگر موارد در راستای کمک به تأمین گاز مصارف خانگی و جلوگیری از قطعی احتمالی، ضروری است.


ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: