۱۹ (مرداد) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Wednesday 2022 (Aug) 10

هفته‌نامه شماره ۳۸ | ۲۹تیر ۱۴۰۱

سپهرپیام، گروه خبر: معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان از برفروبی 17 هزار و 800 کیلومتر باند از راه‌های استان در سه روز گذشته خبر داد.

به گزارش سپهرپیام به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان، مسعود رستمی گفت: با تداوم بارش‌ها در استان همدان، همچنان عملیات برفروبی، یخ زدایی و نمک پاشی در راه‌های ارتباطی برون شهری ادامه دارد.

وی افزود: با توجه به اهمیت برقراری ایمنی تردد در راه‌ها، در سه ‌روز گذشته بیش از 6 هزار و 950 تن مخلوط شن و نمک به منظور جلوگیری از لغزندگی، یخ‌زدگی و انسداد محورهای مواصلاتی، با استفاده از 312 دستگاه ماشین‌آلات سازمانی و تلاش 533 نفر از راهداران و رانندگان پرتلاش این اداره کل در سطح جاده‌ها پخش شده است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان بیان کرد: محورهای مواصلاتی استان همدان مجهز به دوربین‌های نظارتی است که با بهره‌گیری از آن‌ها از طریق اپراتورهای مرکز مدیریت راه‌ها، شرایط جوی و ترافیکی راه‌ها به شکل آنلاین رصد می‌شود و به محض مشاهده تغییرات، اکیپ‌ها در نقاط کوهستانی و گردنه‌های برفگیر مستقر می‌شوند تا در اسرع وقت عملیات برفروبی را به انجام برسانند.

رستمی ادامه داد: برای اجرای طرح راهداری زمستانی در راستای ارائه خدمات مطلوب به کاربران جاده‌ای، نیروهای راهداری شامل رانندگان و راهداران در قالب اکیپ‌های راهداری، با بهره گیری از انواع ماشین‌آلات سنگین، نیمه سنگین و سبک در نظر گرفته شده که به محض اعلام هشدارهای هواشناسی در 34 راهدارخانه ثابت و سیار استان مستقر می‌شوند تا در اسرع وقت خدمات لازم را برای برقراری ترددی ایمن بعمل آورند.

وی تأکید کرد: مهم‌ترین دغدغه در هنگام بارش برف عدم توجه برخی از کاربران جاده‌ای به نکات ایمنی است که در بیشتر موارد این بی توجهی‌ها منجر به انسداد محور، تداخلات ترافیکی، انسداد محور و ایجاد وقفه در امر برفروبی و باز نگاه داشتن راه‌ها می‌شود.

این مسئول ابراز داشت: عدم استفاده از زنجیر چرخ، نداشتن سوخت کافی، خرابی برف پاک کن و سیستم گرمایشی وسیله نقلیه، نداشتن سلامت فنی خودرو و عدم رعایت سرعت مطمئنه و فاصله طولی و عرضی با سایر وسایل نقلیه عمده مشکلاتی است که ضمن ایجاد مشکل برای خود کاربران جاده‌ای، موجب ایجاد وقفه در عملیات راهداری می‌شوند.

وی اظهار داشت: در حال حاضر به غیر از محور نهاوند- نورآباد به دلیل بارش شدید برف و لغزندگی و محور گنجنامه(همدان-تویسرکان) به دلیل نداشتن ایمنی، تمامی محور‌های ارتباطی استان باز بوده و تردد انجام می‌شود.

معاون راهداری استان همدان در ادامه از رانندگان و کاربران جاده‌ای خواست حتی‌الامکان در فصل زمستان و در هنگام‌ بارش برف با توجه به هشدارهای هواشناسی، از سفرهای شبانه و غیر ضروری خودداری کرده و در صورت الزام به سفر حتما زنجیر چرخ، پوشاک گرم و سایر تجهیزات لازم به همراه داشته باشند.

رستمی یادآور شد: مسافران و کاربران جاده‌ای حتما پیش از اقدام به سفر از طریق سامانه‌ ارتباطی و آنلاین 141 از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌ها اطلاع کافی را کسب و سپس اقدام به سفر کنند.


ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: