۳۰ (تیر) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Saturday 2024 (Jul) 20

هفته‌نامه شماره ۶۰ | ۳۰خرداد ۱۴۰۳

کوی فردوس از جمله مناطقی است که مساکن مهر در آنجا احداث شده که با مشکلات و کمبودهای متعددی مانند عدم امکانات بهداشتی، آموزشی، انتظامی و شهری مواجه است و‌ همین موضوع صوفی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، حسینی شهردار همدان، صالحی امیر مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان، عبدلی معاون عمرانی فرماندار همدان و فیضی‌منش مدیر منطقه 3 شهرداری را به آنجا کشاند.

در این بازدید سید مسعود حسینی شهردار همدان با اشاره به مشکلات متعدد مسکن‌های مهر کوی فردوس عنوان کرد: در مسکن‌های مهر ارغوان، گلستان، فردوس و سایر نقاط، اتفاقات خاصی در سرانه‌های عمومی و نیازمندی‌ها رخ نداده که مشکلات متعددی را برای ساکنان ایجاد کرده است.

وی افزود: جلسات خوبی برگزار شده و توافقات اولیه صورت گرفته اما به مرحله اقدام که می‌رسد اختلاف نظرها و‌ موانع ایجاد شده و کار به نتیجه مطلوب نمی‌رسد.

این مقام ارشد مدیریت شهری با اشاره به اقدامات شهرداری همدان تصریح کرد: طبق برآوردهای سال 1401 رفع نیازمندی‌های این منطقه به 80 میلیارد تومان اعتبار نیاز داشت که قاعدتاً این عدد باید به روز شود.

حسینی یادآورد شد: آمادگی داریم نیازمندی‌های اینجا را بر اساس توافقات و تعهدات کارشناسی شده بر عهده بگیریم.

در ادامه عباس صوفی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی که در این بازدید حضور داشت با اشاره به مشکلات متعدد کوی فردوس اظهار کرد: اینجا مشکلات خاص خود را دارد که به شهرداری همدان تحویل نشده و باید تحویل شهرداری شود، از طرفی هم مردم مطالبات به حقی دارند و باید این نیازها رفع شود.

وی با بیان اینکه در اینجا هستیم تا این موضوع را از نزدیک مورد بررسی قرار دهیم، افزود: تا حد امکان تلاش داریم در اولین فرصت مشکلات کوی فردوس از جمله آموزشی، فضای سبز، بهداشتی، پایان کار با همکاری دستگاه‌های متولی مشکلات رفع شود.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر برآورد و نیازسنجی در خصوص مسائل کوی فردوس افزود: شهرداری همدان طرح لازم برای رفع مشکلات را تهیه و جلسه‌ای با حضور نمایندگان دستگاه‌های متولی برگزار شود تا ان‌شاالله قدم‌های خوبی برای کوی فردوس و سایر مسکن‌های مهر برداشته شود.

در ادامه این بازدید مدیر منطقه سه شهرداری همدان اولین قدم برای رفع مشکلات کوی فردوس مصوبه کمیسیون ماده پنج برای تامین سرانه‌‌های استاندارد دانست.

محمدرضا فیضی‌منش عنوان کرد: باید فضاهای این منطقه در کمیسیون ماده پنج بازنگری شوند تا دستگاه‌های متولی بهداشت، آموزش و پرورش و شهرداری بتوانند کاربری‌های لازم را عملیاتی کنند.

وی به پای کار بودن شهرداری همدان اشاره کرد و گفت: کوی فردوس فقط کاربری مسکونی دارد و آمادگی داریم در صورت تهاتر و نظرات کارشناسی کارهای بر زمین مانده را به نتیجه برسانیم.

 


ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: