۶ (اسفند) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Sunday 2024 (Feb) 25

هفته‌نامه شماره ۵۶ | ۳۰بهمن ۱۴۰۲

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: کوتاه شدن فاصله شعار تا عمل از سوی مسئولان، مقابله با فساد و برخورد با دانه درشت‌ها و از همه مهمتر توجه به ساده‌زیستی از سوی مسئولان مهمترین مطالبه امروز مردم است که توجه به این مسائل می‌تواند منجر به افزایش مشارکت مردم در انتخابات شود.

احمد رسولی نژاد درباره مولفه‌های اثرگذار بر افزایش مشارکت مردم در انتخابات، بیان کرد: مردم در آزمون ها، انتخابات و مناسبات‌ها در طول 44 سال گذشته همواره در صحنه حضور داشته اند. در طول هشت سال دفاع مقدس نیز شاهد حضور مردم در صحنه دفاع و نبرد بودیم به طوری که اقشار مختلف مردم حتی افرادی که به نان شب خود محتاج بودند به یاری جبهه شتافتند. همراهی و همدلی مردم با مردم و مردم با دولت را در دوران دفاع مقدس دیدیم اما اولین نکته ای که می‌تواند منجر به افزایش حضور و مشارکت مردم در انتخابات شود، عملکرد مسئولان است.

وی اظهار کرد: در ابتدای انقلاب و در زمان جنگ اکثریت قاطع مسئولان در سطوح ملی و استانی در خدمت به مردم و جهاد و شهادت با یکدیگر رقابت می‌کردند. مسئولان ما ساده زیست بودند و به حداقل‌ها راضی بودند. باید روحیه ایثار و فداکاری و ساده زیستی را زنده کنیم. نه در شعار بلکه در عمل باید این روحیه را زنده کنیم. بنده بارها گفته ام که ما باید با عمل و رفتار خود مردم را جذب کنیم. از سوی دیگر برای افزایش مشارکت، مردم باید صداقت، سلامت و تناسب رفتار با گفتار مسئولان را ببینند.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید وعده‌هایی که به مردم می‌دهیم را عملی کنیم و فرقی بین مجلس و دولت نیز وجود ندارد، تصریح کرد: مجلس و دولت باید تلاش کنند وعده‌هایی در زمان تبلیغات انتخابات به مردم ارائه کنند که واقعی باشد. ما شرایط کشور را می‌دانیم، باید متناسب با شرایط و منابع موجود به مردم وعده داد، چراکه بر رای مردم اثر می‌گذارد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه تاکید کرد: بخشی از مشکلات مردم با اصلاح قوانین مرتفع خواهد شد. برای اینکه مشارکت مردم در انتخابات افزایش یابد، باید قوانین به نفع مردم تغییر کند. در برخی از جاها مردم پول نمی خواهند بلکه برخی از قوانین است که امور زندگی مردم را با چالش مواجه کرده است. به عنوان مثال یک مصوبه برای حریم و بستر رودخانه بخش عمده ای از مردم را در شهرستان‌ها و روستاها گرفتار می‌کند که اصلاح این قوانین به نفع مردم، بسیار مهم است.

رسولی نژاد با بیان اینکه باید سعی کنیم مردم را روز به روز امیدوارتر کنیم نه اینکه آنها را ناامید کنیم، گفت: برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات باید فاصله شعار تا عمل کوتاه شود. مسئولان باید ساده زیستی را دنبال کنند. باید راه‌های ایجاد فساد در جامعه به معنای واقعی بسته شود. باید با دانه درشت‌ها برخورد شود. این‌ها مطالبات مردم است. مردم باید احساس کنند که ما در مقابله با فساد استوار و محکم هستیم.

 

 


ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: