۶ (اسفند) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Sunday 2024 (Feb) 25

هفته‌نامه شماره ۵۶ | ۳۰بهمن ۱۴۰۲

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: برای مشارکت حداکثری در انتخابات همه مردم باید احساس کنند که سلیقه آنان در مجموعه نامزدها وجود دارد و آنها نیز می‌توانند با مشارکت در انتخابات در مجلس یک نماینده برای آرمان خود داشته باشند.

علی اکبر علیزاده درباره مولفه‌های اثرگذار بر افزایش مشارکت مردم در انتخابات، بیان کرد: اهمیت مشارکت در انتخابات برای همه روشن است. نظام ما جمهوری اسلامی است یعنی جمهوریت مبتنی بر اسلام است. این دو کلمه از یکدیگر جدا نیست. یک نظام مردمی بر پایه اسلام است و یکی از رکن‌های تشکیل نظام ما جمهوریت است. یکی از جلوه‌های این جمهوریت برگزاری انتخابات است. یکی از مظاهر بسیار مهم انتخابات نیز، انتخابات مجلس است چراکه مجلس خانه ملت است.

وی اظهار کرد: هر چقدر نمایندگان متخصص‌تر انتخاب شوند، طبیعتا قوانینی که در مجلس به تصویب می‌رسد، کارشناسانه‌تر است و می‌تواند مشکلات مردم را حل کند. اگر مجلسی کارآمد تشکیل شود می‌تواند دولت و سایر بخش‌ها را برای حل مشکلات مردم به خط کند.

وی تاکید کرد: باید مشارکت در انتخابات بالا باشد تا افراد اصلح به مجلس راه پیدا کنند. مشارکت بالا نشان می‌دهد که مردم همراه نظام بوده و انتظار ویژه ای را از مجلس برای حل مشکلات دارند.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مردم مشکلات و گرفتاری‌هایی دارند و بیان مشکلات مردم مهم است، تصریح کرد: مردم باید حس کنند کسانی که وارد مجلس می‌شوند زبان گویای آنان هستند. این موضوع می‌تواند زمینه مشارکت حداکثری در انتخابات را فراهم کند.

وی ادامه داد: نظام یک هویتی برای خود دارد. این هویت طبیعتا دوستان و دشمنانی دارد و کسانی که می‌خواهند به مجلس راه پیدا کنند باید نشان دهند که حافظ این هویت هستند.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تاکید کرد: بالاخره سلیقه‌های مردم با هم مختلف است. باید به گونه ای در عرصه انتخابات عمل کنیم که همه سلیقه‌ها بتوانند در انتخابات مشارکت کرده و بتوانند آمال و آرزوهای خود را در مجلس ببینند. باید طیف‌های مختلف سیاسی و حزبی در عرصه انتخابات فعال شوند. همه مردم باید احساس کنند که سلیقه آنان در مجموعه نامزدها وجود دارد و آنها نیز می‌توانند با مشارکت در انتخابات در مجلس یک نماینده برای آرمان خود داشته باشند.

علیزاده افزود: نظام ما در منطقه‌ای از عالم سربلند کرده است که از 200 سال قبل گردن کلفت‌های جهان به این منطقه قلب جهان می‌گفتند. هنوز نیز خاورمیانه قلب جهان بوده و پرتنش ترین منطقه جهان است. مستکبران عالم نمی خواهند از این منطقه چشم بپوشند اما ما اجازه نمی دهیم کسی حق ما را بخورد. ما به حقوق کسی تجاوز نمی کنیم اما هر کس بخواهد به خاک ما تجاوز کند گردن آن را می‌شکنیم. این اقتدار نیازمند پشتوانه قدرتمند مردمی است.

وی در پایان گفت: با مشارکت حداکثری مردم در انتخابات جهانیان می‌فهمند که نظام جمهوری اسلامی ایران بر دوش‌های ستبر و استوار مردم ایستاده است و پشتوانه قدرتمندی دارد.

 

 


ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: