۲۶ (خرداد) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Saturday 2024 (Jun) 15

هفته‌نامه شماره ۵۷ | ۲۲اسفند ۱۴۰۲

سید مسعود حسینی با اشاره به اهمیت توسعه و پیشرفت منطقه خضر عنوان کرد: این منطقه جزو پویاترین و پرجمعیت‌ترین نقاط شهر همدان محسوب می‌شود و ساکنان این منطقه به‌ویژه نوجوانان و جوانان باید به نحو مطلوب از خدمات بهره‌مند شوند.

وی افزود: یکی از سیاست‌های مدیریت شهری جدید، تکمیل پروژه‌های نیمه‌‌تمام و توجه به پروژه‌های سرمایه‌گذاری است و ان‌شاالله به زودی تقاطع غیر همسطح سردار همدانی تقدیم شهروندان همدانی خواهد شد.

شهردار همدان به بودجه2400 میلیارد تومانی شهرداری در سال 1401 اشاره کرد و افزود: در بودجه 3750 میلیارد تومانی سال 1402 شهرداری همدان تلاش داریم شکاف خدماتی بالا و پایین مناطق مختلف شهر همدان کاهش یابد.

حسینی با اشاره به اینکه منطقه سه و چهار بیشترین سهم را از بودجه عمرانی داشتند افزود: شورای شهر سیاست‌های خوبی را برای توسعه مناطق محروم تدوین کرده و مدیریت شهری در تلاش است، اهداف و ماموریت‌های خود را در حوزه توسعه مناطق مختلف شهر محقق کند.

وی با بیان اینکه در بودجه سال جاری 200 میلیارد تومان برای حوزه عمرانی کنار گذاشته شده، عنوان کرد: در بودجه سال جاری مسائل ترافیکی ویژه مورد توجه قرار گرفته و 1200 میلیارد تومان به این موضوع اختصاص یافته است.

این مقام ارشد مدیریت شهری به تشریح طرح‌های ترافیکی مدیریت شهری پرداخت و گفت: طرح مطالعاتی پل مدرس، میدان امام حسین (ع) و فاز اول بی‌آرتی و خرید دوربین‌های ثبت تخلفات و افزایش اتوبوس را در دست داریم.

حسینی با تاکید بر اهمیت توسعه اشتغال و پیشرفت مناطق محروم گفت: یکی از سیاست‌های کشور در پایان برنامه توسعه ششم توسعه صنعت گردشگری است و باید سهم ناچیز همدان در مقایسه با شهرهای دیگر از گردشگری افزایش یابد.

وی به بودجه 300 میلیارد تومانی جداره‌سازی خیابان‌ها اشاره کرد و افزود: جداره‌سازی خیابان بوعلی، باباطاهر، بازار و شهدا برای رونق گردشگری و زیباسازی مورد توجه شهرداری قرار گرفته شده است.

این مسئول یکی از اولویت‌های شهرداری همدان را توجه به توسعه مناطق محروم دانست و تصریح کرد: در منطقه سه طرح‌های مختلفی از جمله معبر گشایی خیابان سرداری، پارک خضر، آسفالت معابر، تعریض خیابان قدر شمالی و سایر پروژه‌ها را داریم تا شاهد اتفاقات خوبی برای ساکنان خضر باشیم.

حسینی در خاتمه سخنان خود با تاکید بر اینکه تلاش داریم نیازهای شهری این منطقه را برآورده کنیم، افزود: ساکنان این مناطق باید از توزیع عادلانه خدمات بهره‌مند شوند تا شاهد کاهش شکاف خدماتی در پایین و بالا شهر باشیم.

در ادامه ساکنان کوی خضر به بیان مشکلات خود از جمله آسیب‌های اجتماعی، تملک خیابان‌ها، تقویت خدمات شهری، زیباسازی، تخریب املاک مسیری و مشکلات کمیسیون ماده 100 و مساعدت‌های فرهنگی و ورزشی اشاره کرده و شهردار همدان در خصوص رفع مسائل ملکی، توسعه فضای سبز، تخصیص امکانات فرهنگی و ورزشی، معبرگشایی و طرح‌های عمرانی دستورات لازم را جهت رسیدگی به مدیران ذی‌ربط صادر کرد.


ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: