۶ (اسفند) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Sunday 2024 (Feb) 25

هفته‌نامه شماره ۵۶ | ۳۰بهمن ۱۴۰۲

به نقل از روابط عمومی آبفای استان همدان، جلسه بررسی پروژه‌های جهاد آب‌رسانی با حضور معاون مرکز جهاد آب‌رسانی وزارت نیرو برگزار شد.

 جهاد آب‌رسانی، بزرگ‌ترین عملیات آب‌رسانی کشور

معاون مرکز جهاد آب‌رسانی وزارت نیرو در این جلسه با اشاره به اهمیت آب‌رسانی به مناطق محروم و فاقد تأسیسات آب‌رسانی، گفت: جهاد آب‌رسانی به‌عنوان بزرگ‌ترین عملیات آب‌رسانی کشور در گستره کل استان‌ها تعریف شده که با هدف آب‌رسانی به روستاهای محروم و فاقد یا مواجه با کمبود آب، درحال اجرا است.

مهدی خان‌احمدی افزود: ان‌شاالله با تلاش همکاران آبفا و مجموعه قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) بعد از اتمام عملیات آب‌رسانی تحول مثبتی در آب‌رسانی به روستاها ایجاد خواهد شد.

وی ابراز کرد: پروژه‌های جهاد آب‌رسانی باید در قالب برنامه زمان‌بندی CPM اجرایی در محدوده تعریف‌شده و مطابق اصول مهندسی و استاندارد اجرا و تکمیل شود.

این مسئول گفت: مبنای ما در تکمیل پروژه‌ها، بهره‌برداری از تأسیسات بوده و لازم است به‌نحوی برنامه‌ریزی شود که هر میزان از پروژه تکمیل می‌شود، در مدار بهره‌برداری قرار گیرد.

وی افزود: از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت نیرو در دولت مردمی، محرومیت‌زدایی از روستاهای فاقد آب آشامیدنی بوده که برای انجام این کار استفاده از ظرفیت‌های موجود در بسیج سازندگی و گروه‌های جهادی در دستور کار قرار گرفته است.

خان‌احمدی اذعان کرد: شاهد همکاری و تعامل بسیار خوب مجموعه آبفای استان همدان و بسیج سازندگی در اجرای پروژه‌های جهاد آب‌رسانی هستیم که این امر می‌تواند الگوی بسیار مناسبی برای سایر استان‌ها باشد.

 پیشرفت بیش از 50 درصدی پروژه‌های آب‌رسانی روستایی در استان

استاندار همدان نیز گفت: استان همدان در اجرای پروژه‌های آب‌رسانی در کشور پیشرو است.

علیرضا قاسمی‌فرزاد بیان کرد: به همت بسیج سازندگی و قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در فاز نخست پروژه‌های جهاد آب‌رسانی تأمین آب شرب 160 روستای استان همدان که با تنش آبی مواجه بوده، درحال انجام است.

وی با بیان اینکه شاهد پیشرفت بیش از 50 درصدی پروژه‌های آب‌رسانی روستایی در استان همدان هستیم، افزود: بسیج سازندگی و قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) ضمن همکاری آبفای استان همدان با به‌کارگیری نیروی متخصص و تجهیزات لازم مسئول اجرای پروژه‌های جهاد آب‌رسانی در استان است.

 بهره‌مندی 256 روستا در استان از نعمت آب شرب

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان نیز در این نشست ضمن تشریح روند اجرای پروژه‌های آب‌رسانی به روستاهای محروم استان در قالب طرح جهاد آب‌رسانی، عنوان کرد: درحال حاضر پروژه‌های محرومیت‌زدایی در استان با هدف آب‌رسانی و ارتقای سطح خدمات برای بیش از 150 هزار نفر در قالب 45 هزار خانوار روستایی در 160 روستای استان در دست اجرا است و بیش از 50 درصد از این پروژه‌ها پیشرفت فیزیکی داشته که این رقم از میانگین کشوری بالاتر است.

فرهاد بختیاری‌فر با بیان اینکه در فاز نخست اجرای این طرح قرارداد سه‌ساله‌ای به مبلغ 509 میلیارد تومان با قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) منعقد شده است، ابراز کرد: با امضای تفاهم‌نامه و انعقاد قرارداد مرحله دوم این طرح که با مشارکت استانداری همدان و وزارت نیرو انجام خواهد شد، با 700 میلیارد تومان اعتبار 256 روستای استان از نعمت آب شرب بهره‌مند می‌شوند که در پایان این طرح تقریباً روستای فاقد آب شرب در استان نخواهیم داشت.

لازم به ذکر است در این دیدارها از پروژه‌های فعال و درحال اجرا بازدید به عمل آمد.


ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: