۹ (آذر) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Thursday 2023 (Nov) 30

هفته‌نامه شماره ۵۲ | ۳۰مهر ۱۴۰۲

سپهرپیام، گروه خبر: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان گفت: به‌دنبال گلایه‌مندی شهروندان از ورود موتورسیکلت به پیاده‌راه بوعلی و میدان امام خمینی (ره) و نگرانی خانواده از بروز سانحه، پلیس از ورود موتورسواران متخلف به پیاده‌راه جلوگیری می‌کند.

سرهنگ فرخ جمالی اظهار کرد: ماهیت پیاده‌راه فراهم کردن زمینه پیاده‌روی و رفت و آمد عابران و رهگذران بدون دغدغه و نگرانی از بروز تصادف به‌خصوص برای کودکان و افراد مسن است.

وی اضافه کرد: تردد موتورسیکلت‌ها و حرکت‌های مارپیچ آنها در بین رهگذران ضمن ایجاد ناامنی موجب نگرانی افراد برای پیاده‌روی در این محدوده‌ها شده و گلایه‌مندی‌هایی را نیز به همراه داشته است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان ادامه داد: در این راستا با تصمیم شورای حمل و نقل و ترافیک مسدودسازی مسیرهای اصلی و فرعی منتهی به پیاده‌راه در دستور کار قرار گرفت. در نخستین گام مسیرهای اصلی با ایجاد موانع فیزیکی مسدود شده و در مسیرهای فرعی نیوجرسی و موانعی برای جلوگیری از رود موتورسیکلت به پیاده‌راه قرار داده شد.

وی اظهار کرد: یک هفته گذشته بیش از یک هزار و 200 موتورسیکلت به علت تردد و توقف در پیاده‌راه توسط عوامل پلیس راهور شهرستان همدان اعمال قانون شدند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان بیان کرد: امسال سه مورد سانحه ناشی از برخورد موتورسیکلت با عابر در پیاده‌راه بوعلی رخ داده که در 2 مورد افراد مسن و یک مورد یک کودک مجروح و به مرکز درمانی منتقل شدند.

سرهنگ جمالی افزود: قرار است با اصلاحات هندسی از موانع سه مرحله‌ای سنگی در مسیرهای و کوچه‌های فرعی منتهی به پیاده‌راه استفاده کنند تا علاوه‌بر جلوگیری از ورود موتورسیکلت به پیاده‌راه، نمایی زیبا از این مسیر را به نمایش بگذارد.

وی بیان کرد: به‌منظور ثبت جهانی هگمتانه تغییراتی در پیاده‌راه اکباتان قرار است رخ دهد و با جابجایی گیت پیش‌بینی شده در این پیاده‌راه‌، خودروها می‌توانند با استفاده از مسیر حاج فضل‌الله راهی بازار آهن شوند.


ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: