۹ (آذر) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Thursday 2023 (Nov) 30

هفته‌نامه شماره ۵۲ | ۳۰مهر ۱۴۰۲

صفر صادقی‌راد در ابتدای سخنان خود به تاثیر لکه‌گیری جاده‌ها، لایروبی پل‌ها و استفاده از حفاظ‌های میانی در محور‌های تصادف‌خیز اشاره کرد و افزود: جداکننده‌ها که غالبا به صورت پیمانی یا امانی در اکثر محورها مورد استفاده قرار می‌گیرد ایمن‌سازی شده که در هر قسمتی با نصب نیوجرسی، تراشه‌برداری یا نصب تابلو اعلانات اقدامات ایمنی لازم انجام شده و تعمیر و نصب 2600 شاخه گاردریل، نصب 13000 تابلو در جاده‌ها، 1650 کیلومتر نقاشی، 24 کلیومتر سیستم روشنایی و 8 تقاطع در دست اقدام است.

وی با اشاره به اینکه نگهداری روشنایی‌ها به صورت امانی انجام می‌شود و این میزان به 65 درصد رسیده خبر داد: این روشنایی‌ها در ماه آینده به 100 درصد خواهد رسید.

این مسئول در ادامه از ایمن‌سازی ترانس‌های برق در جاده‌ها خبرداد و با اشاره به سرقت کابل‌های برق گفت: در جهت کاهش سرقت کابل‌ها، انتقال آنها از زیر زمین به کابل‌های هوایی را در دستور کار داریم، از کابل‌هایی که ارزش سرقت نداشته باشند نیز استفاده خواهد شد.

 دهه اقدام ایمنی جاده‌ها

صادقی‌راد با اشاره به نام گذاری سال 1400 تا 1409 به عنوان دهه «اقدام برای ایمنی جاده‌ها» که باعث کنترل تلفات ‌جاده‌ای می‌شود و در دستور کار راهداری قرار گرفته، توضیح داد: با سفر ریاست جمهوری به استان و اعتبارات در نظر گرفته شده در تلاش هستیم تا بودجه آن را محقق کرده و 50 هزار نقطه حادثه‌خیز در جهت اصلاح و کاهش تصادفات را ایمن‌سازی کنیم.

وی در خصوص اقدامات انجام شده برای ایمن سازی گردنه اسدآباد نیز یادآوری کرد: از جمله اقدامات موثر در کاهش تلفات می‌توان به نصب نیوجرسی و روشنایی‌ها اشاره کرد.از دیگر اقداماتی که در دستور کار قرار دارد تعریض حدود 6 کیلومتر گردنه در سال جاری و ساخت لاین کندرو در این محور است.

 اقدامات صورت گرفته در نوروز سال‌جاری

مدیرکل حمل و نقل راهداری استان همدان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در نوروز سال جاری نیز که براساس چارچوب ستاد نوروزی انجام می‌شود، گفت: امسال در حوزه‌های مختلف به صورت شبانه‌روزی در محورها، پایانه‌ها، مراکز معاینه فنی و مجتمع‌های خدمات رفاهی حضور فعال داشتیم.

صادقی‌راد با اشاره به نظارت در حوزه حمل و نقل و مسافران گفت: در سال جاری نظارت بر خوابگاه رانندگان، نمازخانه پایانه‌ها و رعایت قیمت مصوب و نظارت بر حقوق مسافران با هماهنگی خوبی صورت پذیرفت.

وی با اشاره به تشکیل جلسات کمیسیون خدمات حمل و نقل ستادی در استان از ابلاغ تکالیف و وظایف دستگاه‌های عضو این کمیسیون خبر داد و افزود: بر این اساس گشت‌های کنترلی توسط اداره راهداری و پلیس راه انجام گرفت.

مدیرکل حمل و نقل راهداری استان همدان با اشاره به اینکه نوروز امسال مصادف با ماه مبارک رمضان بود، خاطر نشان کرد: امسال در خصوص فروش بلیت سفرهای نوروزی در استان مشکلی نداشتیم و از ناوگان حمل و نقل خواسته بودیم که در زمان افطار و سحر و نماز در مکان مناسب توقف داشته باشند.

 درج QR CODE در بلیت‌های مسافربری

صادقی‌راد از دیگر اقدامات صورت گرفته در خصوص نحوه شکایت مسافران از مشکلات خود ابراز کرد: با نظارت‌های صورت گرفته برنحوه صدور بلیت و تاکید به درج QR CODE در بلیت‌ها که حاوی لینک شرکت مسافربری است مسافران می‌توانند شکایات خود را ثبت نمایند یا با با سامانه 141 تماس بگیرند.

وی در خصوص طرح ملی پویش همراهان سفر گفت: این طرح ملی بوده و به صورت استانی اجرا می‌شود که در همدان در دو نقطه صورت گرفت و جزو چند استان برتر در اجرای آن بود.

صادقی‌راد با اشاره به اینکه در ایام نوروز دو پویش همراهان سفر در مجتمع کهکشان و فدک دو، برای پذیرایی از هموطنان و مسافران نوروزی انجام شد، گفت: غالبا 60 درصد تصادقات در 30 کیلومتری جاده‌ها صورت می‌گیرد که با شروع این پویش‌ها از سال گذشته که با استراحت کوتاه رانندگان در این مراکز همراه است، شاهد کاهش چشمگیر تصادفات بودیم.

وی با تأکید بر برنامه‌های حوزه اطلاع‌رسانی، افزود: از جمله این اقدامات می‌توان به پخش کلیپ‌های آموزشی از سیما راهداران، اطلاع‌رسانی از طریق کانال‌ها و گرو‌ه‌ها در فضای مجازی، پویش همراهان سفر، پذیرایی از مسافران در پایانه‌‌‌‌‌‌های مسافربری با همکاری انجمن‌های مسافربری، تهیه و نصب حقوق شهروندی در پایانه‌های مسافری اشاره کرد.

مدیرکل حمل و نقل راهداری استان همدان در ادامه بازدید راهداری از مجتمع‌های خدماتی رفاهی را از دیگر اقدامات مهم دانست و افزود: با رتبه‌بندی خوب، متوسط و ضعیف مجتمع‌ها را ارزیابی کرده از مجتمع‌هایی با امتیاز خوب تقدیرمی‌کنیم. در صورت عدم توجه مجتمع‌های ضعیف نیز با آنها به صورت قاطع برخورد کرده و در صورت بی‌توجهی سهمیه سوخت این مجتمع‌ها کاهش یافته یا قطع می‌شود.

 اعزام 5400 نفر به راهیان نور

صادقی‌راد در بخش پایانی سخنان خود به خبرنگار سپهرپیام گفت: 125 دستگاه اتوبوس به مناطق جنوبی کشور در قالب راهیان نور اعزام شده که شامل 2000 نفر از دانش‌آموزان، 2000 نفر از دانشجویان دختر و پسر و 1400 نفر از اقشار مختلف مردم بوده و در مجموع 5400 نفر اعزام شده‌اند.


ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: