۶ (اسفند) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Sunday 2024 (Feb) 25

هفته‌نامه شماره ۵۶ | ۳۰بهمن ۱۴۰۲

علیرضا دلیری رویداد فینوتکس را اولین روادید فناوری مالی دانست و گفت: این رویداد در گذشته به صورت پراکنده برگزار می‌شد ولی همانند این رویداد، به طور منسجمی نبود.

وی با اشاره به روند برگزاری رویداد فینوتکس اظهار کرد: در طی این رویداد ما فرایندهای فناوری تأمین مالی و تأمین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور و هم روش‌های تأمین مالی را مورد بررسی و در قالب پنل‌ها مورد بحث و تبادل نظر قرار می‌دهیم.

دلیری اضافه کرد: بسیاری از شرکت‌ها و فناورها از روش‌های تأمین مالی آگاهی ندارند و در کشور ما زمانی که بحث تأمین مالی مطرح می‌شود، همه به سمت وام می‌روند در حالی که در دنیا بیش از 30 نوع روش‌ تأمین مالی متعددی وجود دارد و در کشور حداقل 12 نوع روش تأمین مالی پیاده‌سازی و اجرایی شده است.

رئیس کمیته علمی فینوتکس، آشنا کردن شرکت‌های دانش‌بنیان با این روش‌ها را از اهداف برگزاری فینوتکس عنوان کرد و یادآور شد: ادامه یافتن این رویداد می‌تواند فضای رقابتی را برای بازیگران و نهادهای تأمین مالی ایجاد کند چرا که در این رویداد برترین‌های حوزه تأمین مالی تقدیر می‌شود.

دلیری یکی از راهکارهای توسعه کسب و کارهای دانش‌بنیان را تأمین مالی دانست و خاطرنشان کرد: تأمین مالی برای هر نوع شرکتی متفاوت است و باید شرکت‌ها را با این روش‌ها آشنا کرد و در این رویداد تلاش می‌شود تا شرکت‌ها را با این روش‌ها آشنا کنیم.

رئیس کمیته علمی رویداد فینوتکس با ابراز خرسندی از اجرایی شدن بسیاری از روش‌های تامین مالی در کشور، گفت: ولی باید شرکت‌ها بدانند کدام روش تأمین مالی با طرح‌های آنها سازگاری و سنخیت بیشتری دارد.

دلیری با اشاره به روش‌های تأمین مالی برای شرکت‌های دانش‌بنیان، گفت: بهترین روش تأمین برای شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا سرمایه گذاری خطرپذیر یا VC است که هم در بورس و خارج از بورس وجود دارد و صندوق نوآوری و شکوفایی نیز فعال شده است.

وی خاطرنشان کرد: برای طرح‌های کوچک سکوهای سرمایه‌گذاری کرد فاندینگ وجود دارد. این روش از پول‌های خرد مردم تأمین مالی می‌کند و به عنوان یک روش سریع تأمین مالی به شمار می‌رود.


ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: