۹ (آذر) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Thursday 2023 (Nov) 30

هفته‌نامه شماره ۵۲ | ۳۰مهر ۱۴۰۲

سپهرپیام، گروه خبر: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان گفت: استان همدان رتبه نخست راه‌های آسفالته روستایی را در سطح کشور دارد و راه‌های تمامی روستاهای بالای 20 خانوار جمعیت آن آسفالت است.

فرزاد تیموری در شورای اداری شهرستان اسدآباد، افزود: در رابطه با راه‌های روستایی زیر 20 خانوار جمعیت سطح استان نیز پیگیر موضوع هستیم و به همین منظور اعتباراتی را از محل سفر برای آسفالت تمامی راه‌های این روستاها درخواست کردیم و قول معاون اجرایی ریاست جمهوری را نیز گرفته‌ایم و این امر به کارشناسان معاونت اجرایی ابلاغ شده است که اگر اعتبار قول داده شده 2000 میلیارد تومانی به استان تخصیص پیدا کند به‌طور قطع همه راه‌های روستایی زیر 20 خانوار جمعیت سطح استان و از جمله اسدآباد آسفالت خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه با روی کار آمدن دولت سیزدهم با وجود کمبودها و مشکلات نقدینگی بحث اعتبار دادن و اعتباربخشی به پروژه‌های عمرانی در دستور کار دولت بوده است، تصریح کرد: پروژه نهضت ملی مسکن به عنوان یکی از ابرپروژه‌های مهم در تاریخ ایران به شمار می‌رود که برای تحقق این طرح بزرگ در شهرستان‌ها نیز معاونان عمرانی فرمانداری‌ها به اتفاق فرمانداران نگاه ویژه‌ای برای پیشبرد این طرح داشته باشند.

تیموری بیان کرد: در طرح نهضت ملی‌مسکن سیاست بر این است که از حالت آپارتمان و مجتمع سازی به سمت احداث تک واحدی و ساختمان‌های ویلایی حرکت کرده و زمین لازم را در اختیار متقاضی بگذاریم تا خود نسبت به احداث مسکن به سلیقه خود اقدام کند.

وی ادامه داد: در شهر اسدآباد بحث تامین زمین برای طرح نهضت ملی مسکن نیاز به پیگیری جدی دارد ضمن اینکه چند پهنه برای این طرح در شهر اسدآباد تعریف شده و اداره شهرسازی در حال توافقات لازم است و چند پهنه دیگر هم باید توافق شود که بتوان به میزان کافی به تعداد متقاضیان زمین تحویل و به صورت گروه ساخت احداث شود.

معاون عمرانی استاندار همدان با اشاره به اینکه خوشبختانه حجم اعتبار 14 هزار میلیارد تومان استان همدان از بالاترین اعتبارات سفر بود که برای استان همدان در بین سایر استان‌ها لحاظ شده‌، گفت: تخصیص این اعتبارات به صورت سه ساله از سال 1401 تا 1403 خواهد بود ضمن اینکه سهم اعتبارات عمرانی استان همدان در سال 1401 تنها 1300 میلیارد تومان بوده و اعتبارات اختصاص داده شده از محل سفر به استان همدان بیش از 10 برابر اعتبارات یک‌سال عمرانی استان بوده است.

تیموری اضافه کرد: علاوه بر آن 10 هزار میلیارد تومان برای تسهیلات فضاهای اقتصادی و موسسات اقتصادی و تولیدی به استان همدان اعتبار اختصاص داده شده که با این میزان اعتبار 24 هزار میلیارد تومان سهم استان همدان از اعتبارات بوده و این میزان اعتبار تحول بزرگی برای استان خواهد بود.

وی در رابطه با کنارگذر اسدآباد ‌خاطرنشان کرد: پروژه بلاتکلیف 12 ساله کنارگذر اسدآباد لاین برگشت آن در اربعین امسال به علت تزریق اعتبار از محل اعتبارات سفر زیر بار ترافیک رفت و با اختصاص 120 میلیارد تومان اعتبار به طرح فوق از محل سفر، اعلام شده که لاین رفت پروژه نیز همراه با تقاطع غیرهمسطح انتهایی آن باید در سوم خردادماه سال 1402 زیربار ترافیک برود و با افتتاح کامل طرح شاهد کاهش ترافیک شهری و تصادفات در این محور خواهیم بود.

تیموری در رابطه با یادمان سیدجمال اسدآباد ‌گفت: از محل اعتبارات سفر به ارشاد اسلامی هفت میلیارد تومان به استان همدان اختصاص داده شد که پنج میلیارد تومان آن برای یادمان سیدجمال به منظور تملک دو ملک پیرامون یادمان اختصاص داده شده است و با سایر اعتبارات نیز محوطه سازی این طرح به عنوان اصلی ترین اماکن گردشگری اسدآباد انجام شده و به بهره برداری کامل خواهد رسید.

 پروژه تکمیل کنارگذر غربی شهر همدان به کمک اسدآباد و استان‌های غرب کشور می‌آید

وی با تاکید بر اینکه پروژه‌هایی که سال‌ها به خاطر عدم تامین اعتبار بلاتکلیف و نیمه‌کاره رها شده بود، در سفر ریاست جمهوری مورد توجه ویژه‌ای قرار گرفتند، یادآور شد: یکی از پروژه‌هایی که به کمک اهالی اسدآباد و غرب کشور خواهد آمد پروژه تکمیل کنارگذر غربی شهر همدان بوده که با بهره‌‌برداری طرح ترددهایی که نیاز است به تهران‌ یا از تهران به سمت اسدآباد انجام شود از این کنارگذر به طول هشت کیلومتر صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه این طرح در حال ارزیابی است تا اراضی آن تملک شود و بتوانیم طرح را عملیاتی کنیم و زیربار ترافیک ببریم، گفت: اعتبار پیش‌بینی شده برای فاز اول طرح 400 میلیارد تومان بوده که از محل سفر ریاست جمهوری تامین اعتبار شده و به‌طور حتم بیشترین انتفاع را از این طرح در تسهیل ترافیک شهرستان اسدآباد و استان‌های غرب کشور خواهند داشت.

معاون عمرانی استاندار همدان در ادامه با اشاره به دیدار اخیر استاندار همدان به اتفاق شهرداران سراسر استان با رئیس سازمان شهرداری‌های کشور تصریح کرد: در این دیدار اعتباراتی برای شهرداری‌های سطح استان در نظر گرفته شده که سعی شده عادلانه بین این شهرداری‌ها توزیع شود.

تیموری افزود: اختصاص ست هیدرولیک امدادی به ارزش 700 میلیارد تومان، اختصاص هشت تانکر قیر رایگان در مجموع با اعتبار دو میلیارد 540 میلیون تومان برای شهرداری اسدآباد، اختصاص یک دستگاه بیل بکو به ارزش دو میلیارد و 450 میلیون تومان برای شهرداری پالیز و اختصاص چهار تانکر قیر رایگان و یک میلیارد و 100 میلیون تومان اعتبار نقد برای شهرداری آجین از جمله این موارد بوده که ظرف یک یا دو هفته آینده در اختیار شهرداری‌ها قرار می‌گیرد.

وی در رابطه با پروژه فاضلاب شهر اسدآباد هم اظهار کرد: پروژه فاضلاب شهر اسدآباد از نظر قانونی تمام شده و این طرح توسط پیمانکار ناقص اجرا شده و برای تامین اعتبار و تکمیل آن مجدد پیگیری کردیم که طرح اصلاحیه باید تهیه شود و برآورد هزینه طراحی جدید فاضلاب شهر اسدآباد یک‌ میلیارد تومان بوده است که تخصیص داده شده که پروژه انجام شود و کار را بتوانیم به‌صورت صددرصدی پیش ببریم.


ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: