۵ (مهر) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Wednesday 2023 (Sep) 27

هفته‌نامه شماره ۵۱ | ۳۱مرداد ۱۴۰۲

جواد محمدی از صادرات 81 میلیون دلاری در 9 ماهه امسال خبر داد و بیان کرد: طی این مدت، بیش از 93 هزار و 881 تن کالا به ارزش 81 میلیون و 307 هزار دلار از گمرک‌های استان همدان صادر شده است.

وی با بیان اینکه در 9ماهه سال گذشته 89 هزار و 638 تن کالا از گمرک استان همدان صادر شده بود، اظهار کرد: در 9 ماهه سال 1400 بیش از 48 میلیون و 551 هزار و 791 دلار از گمرک‌های استان همدان صادر شده است.

مدیرکل گمرک استان همدان تصریح کرد: میزان صادرات 9 ماهه امسال از نظر وزنی نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش پنج درصدی و از نظر دلاری افزایش 67 درصدی دارد.

وی یادآور شد: میلگرد آجدار، سیمان سفید، جار و بطری شیشه‌ای، بستر رویش قارچ، پودر شیرخشک، پودر آب پنیر رنگی، سیم آلومینیوم، چینی‌آلات بهداشتی، گوسفند نر پرواری، نشاسته سیب‌زمینی، رازیانه خوراکی، فروسیلیس دانه بندی و... از عمده کالاهای صادراتی استان همدان طی 9 ماهه گذشته بوده که به کشورهای عراق، ترکیه، ایتالیا، عمان، آذربایجان، روسیه و افغانستان صادر شده است.

مدیرکل گمرک استان همدان با اشاره به واردات 4987 تن کالا مطرح کرد: در 9 ماهه امسال 4987 تن کالا به ارزش 23 میلیون و 922 هزار و 186 دلار از طریق گمرک استان وارد شده است.

وی با بیان اینکه در 9 ماهه سال گذشته نیز 6668 تن کالا به ارزش 38میلیون و 443 هزار دلار وارد استان شده بود، اظهار کرد: میزان واردات از نظر وزنی 25 درصد و از نظر دلاری 38 درصد کاهش داشته است.

محمدی در پاسخ به این سوال که چرا گمرک در تنها پایانه صادراتی استان همدان حضور ندارد، خاطرنشان کرد: مگر می‌شود زیرساخت آماده شود اما گمرک در آن حضور نیابد؟ 

ما اعلام آمادگی کردیم اما تاکنون هیچ خبری مبنی بر آماده شدن زیرساخت‌های این پایانه صادراتی ندادند.

وی با بیان اینکه هماهنگی در سیستم‌های دولتی نیاز به مکاتبه دارد، افزود: نشستی که با صادرکنندگان میوه وتره‌بار داشتیم هیچ کدام اشاره‌ای به پایانه صادراتی نداشتند در صورتی‌که اگر چنین پایانه‌ای وجود داشت حتماً اعلام می‌کردند.


ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: