۵ (مهر) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Wednesday 2023 (Sep) 27

هفته‌نامه شماره ۵۱ | ۳۱مرداد ۱۴۰۲

وی افزود: در حال حاضر نخستین مساله پذیرش این مورد است که ماهیت کسب و کارها دگرگون شده است؛ مساله‌ای که اگرچه آن را می‌دانیم اما شاید نپذیرفته باشیم.

مشاور اقتصادی استاندار همدان تاکید کرد: سرعت بالای تغییر و تحولات و رشد علم و تکنولوژی به عبارتی ما را غافلگیر کرد و از ارتقای کسب و کارها به نوعی غفلت کردیم.

وی افزود: پس در اتاق اصناف نخستین وظیفه ما به روزرسانی کسب و کارها و حفاظت از فعالیت‌های اقتصادی است تا بتوانیم شغل‌ها و سرمایه‌ها را حفظ کنیم.

ارغوان ادامه داد: به همین منظور باید ابتدا ارتباط خود با مراکز علمی و موسسات پژوهشی را برقرار و مشکلات خود را پس از احصا در اختیار آنها قرار دهیم و به اتفاق یکدیگر در پی پاسخ آنها باشیم.

وی تاکید کرد: به این منظور اتاق‌های اصناف سراسر کشور باید از نظر مالی و جایگاهی قدرتمند باشند پس لازم است ظرفیت‌های قانونی را در قانون نظام صنفی را فعال کنیم، سهم اصناف از شهرداری‌ها و تعزیرات حکومتی که به روشنی در قانون نظام صنفی آمده است، لازمه این مهم است.

مشاور اقتصادی استاندار همدان گفت: بدون تردید این مهم نیازمند رسیدن به یک اجماع سراسری بین اصناف و مدیران دولتی است که باید در سطح کلان کشور و در هر استان رخ دهد.

وی بیان کرد: همچنین نیازمند اجماع حداکثری در اصناف هستیم تا برنامه راهبردی و عملی اصناف را تدوین و به منصه ظهور برسانیم.

ارغوان با تأکید بر اینکه ختم کلام آنکه ایجاد همدلی و همراهی میان اصناف می‌تواند مشکلات پیش رو را کاهش دهد افزود: به ویژه آنکه با نگاه مثبت دولت سیزدهم مواجه هستیم و می‌توانیم از این فرصت به خوبی استفاده کنیم.


ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: