۵ (مهر) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Wednesday 2023 (Sep) 27

هفته‌نامه شماره ۵۱ | ۳۱مرداد ۱۴۰۲

فرماندار شهرستان همدان با ضرورت چاره‌اندیشی سریع برای رفع این چالش شهری گفت: نیاز مبرم به ایجاد و احداث پارکینگ‌های بزرگ عمومی و طبقاتی در شهر همدان بیش از پیش احساس می‌شود.

مسلم مخفی با اشاره به محدودیت‌ها و مشکلات ترافیکی به ویژه برای برخی از اصناف در محدوده بازار همدان اظهار کرد: شهرک بنکداری همدان با امکان تردد خودروها بدون مشکلات ترافیکی اجرا شده و به مرکزی فعال در توزیع کالا تبدیل می‌شود.

وی بیان کرد: در راستای حل مشکل ترافیک همدان به عنوان مطالبه به حق عمومی، ساخت و ساز شهرک بنکداری همدان با 450 واحد تجاری به اتمام رسیده و در دهه‌فجر افتتاح می‌شود.

فرماندار همدان تصریح کرد: وجود ادارات، موسسات، مدارس، واحدهای صنفی و مشاغل پرمخاطب در خیابان‌های اصلی شهر، در سال‌های اخیر وضعیتی نامطلوب و گره‌های ترافیکی در شهر همدان به وجود آورده است.

مخفی ادامه داد: عدم برنامه‌ریزی‌های شهری، کمبود عوامل کنترل ترافیک، سفرهای بی‌مورد و خودروهای شخصی تک سرنشین در کنار استقرار مدارس در خیابان‌های اصلی در ساعات شروع مدارس و ابتدای ظهر و شب صحنه‌هایی از ترافیک را در شهر همدان موجب شده است.

وی با اشاره به اینکه نهادهای متولی امور شهری به عنوان مدیریت بخش ترافیک شهری می‌تواند نقش مهمی در برون‌رفت از این مشکل روزمره شهری و نیز رونق بخش بازارهای درون شهری باشد، افزود: بر این اساس، استفاده از ظرفیت شهرداری در افزایش نیرو و جرثقیل‌های حمل و نقل ماشین در برون‌رفت از گره ترافیکی راه گشا است.

فرماندار همدان با اشاره به اینکه رسانه‌ها در ارائه و نهادینه کردن فرهنگ صحیح ترافیک و کاهش تلفات ناشی از تصادفات در جامعه نقش موثری دارند تصریح کرد: رسانه‌ها می‌توانند به کمک پلیس و همکاری مردم، جامعه‌ای از عاری از تصادفات را رقم بزنند و هر چه فرهنگ ترافیک در جامعه به معرض نمایش گذاشته شود در نهادینه شدن این فرهنگ تاثیر بیشتری دارد.

مخفی با تاکید بر اینکه ساخت مدارس و آموزشگاه‌ها نیاز به مجوز شورای ترافیک دارد‌، افزود: مجوز تاسیس مدارس غیرانتفاعی و موسسه‌های آموزشی در 100 متری میدان بعثت و بلوار‌ها اشتباه بوده و خطر جانی به همراه دارد.


ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: