۹ (بهمن) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Sunday 2023 (Jan) 29

هفته‌نامه شماره ۴۵ | ۲۸دی ۱۴۰۱

حجت‌الاسلام و المسلمین حبیب‌الله شعبانی موثقی تصریح کرد: اجرای سیستم یکپارچه شهرسازی و کاهش زمان صدور پروانه ساختمانی به عنوان یک کار ماندگار و بسیار مهم بر کاهش فساد تاثیرگذار خواهد بود.

وی با تاکید بر سرعت عمل در اجرای پروژه‌ها اظهار کرد: سرعت عمل در فعالیت‌های مدیریت شهری تاثیرگذاری بیشتری بر جامعه خواهد داشت و موجب بهره‌مندی و لذت شهروندان خواهد شد.

امام جمعه همدان با تاکید بر ضرورت توجه به کیفیت در اجرای پروژه‌ها تصریح کرد: متاسفانه اجرای برخی از پروژه‌ها سال‌ها طول می‌کشد، به همین دلیل اجرای دو پروژه مهم و با کیفیت بهتر از ده پروژه است.

حجت‌الاسلام و المسلمین شعبانی ضمن اشاره به حل موضوع املاک 48 هکتاری توسط مسئولان، عنوان کرد: متأسفانه با وجود گذشت 20سال، این مشکل حل نشده و شهروندان قادر به ساخت و تعیین تکلیف این املاک نشده‌اند که باید این مشکل حل شود تا خدای نکرده به مردم ظلم نشود.

وی با اشاره به مطالبات بانوان در حوزه نیازهای شهری نیز عنوان کرد: توجه به خواسته‌های بانوان برای برخورداری از امکانات لازم نظیر فضای ویژه تفریحی، پارک و ورزش در اولویت قرار گیرد.

 کاهش80 درصدی مراجعات مردمی به شهرداری با الکترونیکی شدن استعلامات دفاتر اسناد رسمی و دفاتر پیشخوان دولت

در ادامه این دیدار شهردار همدان با اشاره به تلاش‌های مدیریت شهری در یکسال گذشته، بیان کرد: قرارداد سیستم یکپارچه شهرسازی در اسفندماه سال گذشته امضا و در سال 1401 بومی سازی و اجرایی شد.

سیدمسعود حسینی با اشاره به مزایای سامانه یکپارچه شهرسازی عنوان کرد: شفافیت، حذف سلایق، عدالت در انجام امور و کاهش مراجعات از دستاوردهای این سیستم است.

وی در ادامه اجرای این پروژه را حاصل کار شبانه‌روزی 40کارشناس و پنج کارگروه تخصصی دانست و افزود: کلیه اطلاعات و مستندات مورد نیاز سامانه بارگذاری شده که موجب تحول در کاهش مراجعات حضوری و ارایه خدمات مطلوب خواهد شد.

حسینی با اشاره به الکترونیکی شدن استعلام دفاتر پیشخوان و اسناد رسمی افزود: با الکترونیکی شدن استعلامات دفاتر اسناد رسمی و دفاتر پیشخوان دولت 80 درصد مراجعات ارباب رجوع به شهرداری کاهش یافته است.

وی در ادامه بارگذاری ضوابط ساخت‌و‌سازها و اصالت‌سنجی اسناد را از مهم‌ترین دستاوردهای این پروژه برشمرد.

شهردار همدان با اشاره به تغییر رویکرد سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان گفت: تولید محتوا، مشارکت در بحث مراسم‌های مهم کشور و ورود به موضوع حوزه گردشگری در دستور کار این سازمان است.

حسینی با اشاره به رشد 30 درصدی بودجه و 32 درصدی بودجه عمرانی نسبت به سال گذشته افزود: 470 میلیارد ریال برای پل غدیر و سردار همدانی پرداخت شده که با تلاش مدیریت شهری 24 معبر گشایی، رشد 2/5 درصدی فضای سبز و 250 درصدی اجرای آسفالت تحقق یافته است.

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی صد درصدی 46 پروژه و پنجاه درصدی 34 پروژه عنوان کرد: در دوره جدید مدیریت شهری 16 پارک احداث و تکمیل و 87860 متر مربع پیاده‌روسازی صورت گرفته است.

این مقام ارشد مدیریت شهری تصریح کرد: با وجود کاهش 6درصدی صدور پروانه ساختمانی نسبت به سال گذشته مدیریت شهری تمام تلاش خود را برای پیشبرد برنامه‌ها و سیاست‌ها به کار گرفته است.


ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: