۱۲ (آذر) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Saturday 2022 (Dec) 03

هفته‌نامه شماره ۴۲ | ۹آذر ۱۴۰۱

 

امین روستایی در این‌باره گفت: در 7 ماهه نخست سال 1401، قاچاق و عرضه خارج از شبکه سوخت نسبت به سال 1400، کاهش محسوسی داشته است..

وی افزود: پس از گذشت 216 روز از سال جاری حدود 149هزار لیتر سوخت قاچاق کشف شده که این در حالی است میزان کشفیات مدت مشابه سال قبل 270 هزار لیتر بوده است.

وی مسئولیت‌پذیری و نظارت قوی‌تر برخی دستگاه‌های متولی در سامانه تجارت آسان (سدف) و بازدید از واحدهای صنفی صنعتی متقاضی سوخت که متضمن تداوم کاهش قاچاق سوخت است را ضروری خواند.

روستایی با توجه به افزایش مصرف 10 درصدی نفتگاز در بخش کشاورزی استان نسبت به 7 ماهه مشابه سال قبل، پایش و رصد جدی مسئولین ذی‌ربط در سازمان جهاد کشاورزی و تعاونی‌های روستایی را خواستار شد و تأکید کرد: با همکاری دستگاه‌های متولی و همکار، دلایل افزایش مصرف این فرآورده بررسی و در نشست بعدی کار گروه اعلام خواهد شد.

بر پایه این گزارش، دکتر اخوان، دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و فرآورده‌های نفتی استانداری نیز بر پی گیری و کشف دلایل افزایش مصرف فرآورده‌های نفتی و جلوگیری از انحرافات تأکید کرد و نظارت و کنترل دستگاه‌های مختلف و ارائه تحلیل مصرف در بخش‌های مختلف را خواستار شد.

ایشان با اشاره به اینکه باید کشف و برخورد قانونی با صدور بارنامه‌های صوری و اتخاذ تدابیر کنترلی در تخصیص نفتگاز به ناوگان دیزلی با هدف شناسایی موارد نا منطبق در دستور کار باشد تصریح کرد: متخلفان به تعزیرات حکومتی معرفی و در صورت لزوم برای برخورد قضایی لازم به دادستانی معرفی شوند.


ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: