۵ (مهر) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Wednesday 2023 (Sep) 27

هفته‌نامه شماره ۵۱ | ۳۱مرداد ۱۴۰۲

 

 

سردار مهدی ظفر در جمع خبرنگاران از برگزاری اختتامیه همایش بین‌المللی «نهضت ترجمه و انتشار مفاهیم ارزشی دفاع مقدس» در استان با حضور فرهیختگانی از 20 کشور با ملیت‌های مختلف خبر داد و اظهار کرد: این همایش در روز 26 آبان ماه امسال با حضور و میهمانان کشوری و لشکری در شهرستان ملایر برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: همایش در راستای عمل به فرمایشات رهبر انقلاب و صدور ارزش‌های دفاع مقدس و انقلاب به جهان است که با برگزاری افتتاحیه، یک حرکت جهانی در همدان شکل گرفت.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سطح جامعه نتایج مثبتی به همراه خواهد داشت گفت: مفاهیم ارزشی دفاع مقدس می‌توانند فضای یک جامعه را تحت تاثیر قرار دهند و در این همایش فرهنگ دفاع مقدس در کشورهای دیگر نیز ترویج خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه این همایش با محوریت آثار مکتوب حوزه ادبیات پایداری برگزار می‌شود خاطرنشان کرد: در این همایش کتاب‌های «حاج جلال» در وصف زندگینامه پدر شهیدان حاجی‌بابایی و ترجمه کتاب شهید «الکرخ» در وصف شهید «احمد روستایی» و«من رضا هستم» در وصف زندگینامه شهید «داریوش (رضا) ساکی» معرفی شدند.

وی عنوان کرد: با توجه به ظرفیت بالای ملایر در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اختتامیه این همایش به این شهرستان واگذار شد که با مشارکت دستگاه‌های مختلف برگزار می‌شود و امیدواریم بتوانیم گامی موثر در ترویج مفاهیم ارزشی دفاع مقدس در سطح جهان برداشته باشیم.


ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: