۱۲ (آذر) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Saturday 2022 (Dec) 03

هفته‌نامه شماره ۴۲ | ۹آذر ۱۴۰۱

پیرحسین کولیوند روز یک‌شنبه در جلسه شورای آب استان همدان که به ریاست استاندار برگزار شد، افزود: جمعیت هلال احمر کشور در کنار مردم همدان است و این اطمینان را می‌دهیم که تا زمان خروج شهر از شرایط اضطراری و پایداری وضعیت تامین آب، از همه امکانات برای کمک به مردم استفاده می‌شود.

وی اظهار کرد: فعلا برای تامین نیاز مردم شهر همدان، یک میلیون بطری آب آشامیدنی، 20 هزار گالن 20 لیتری و 5 تانکر هرکدام به ظرفیت پنج هزار لیتر در اختیار استان قرار داده شد که با مدیریت استاندار و فرمانداران در سطح مناطق محروم، روستاها و محلات کم آب توزیع می‌شود.

کولیوند با اشاره به اینکه ازهمه ظرفیت‌ها برای خدمت رسانی به مردم همدان استفاده می‌شود، تصریح کرد: اقدامات استاندار و مسوولان استان همدان برای حل مشکل و تامین آب پایدار بسیار ارزشمند و ستودنی است.

وی با اشاره بهواینکه از ظرفیت خیران نیز برای تامین آب همدان استفاده می‌شود، خاطرنشان کرد: همدان در کنار این تنش آبی در آستانه اربعین حسینی در مسیر زائران حرم اباعبدالله الحسین (ع) قراردارد که باید علاوه بر تامین آب مردم این شهر آب مورد نیاز زایران را نیز تامین کنیم.

رییس جمعیت هلال احمر گفت: مردم عزیر همدان نگران نباشند آب مورد نیاز آن‌ها را تامین می‌کنیم و نمی گذاریم در این شرایط اضطراری احساس کاستی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه همه مسوولان کشور به کمک همدان می‌آیند، تاکید کرد: گزارشی از شرایط اضطراری همدان تهیه شده است که به زودی در اختیار رییس جمهور قرار می‌گیرد.

به گزارش ایرنا، طرح آبرسانی به شهر همدان یکی از اقدامات موثر و پایدار برای رفع مشکل کم آبی است که این پروژه در 18 سال گذشته بلاتکلیف بوده و پیشرفت بسیار کمی داشته است، از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم این پروژه با پیگیری‌های جدی استاندار همدان و حمایت‌های دولت پیشرفت قابل توجهی داشته است چراکه اقدامی راهگشا و پایدار برای رفع مشکل کم آبی همدان است.

منابع آبی و ذخیره سد اکباتان به عنوان منبع اصلی تامین آب شهر همدان نیز به کمترین میزان خود و رسیده و به نوعی خشک شده است و از منابع آب‌های زیرزمینی برای تامین آب مورد نیاز مردم شهر همدان استفاده می‌شود.


ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: