۱۶ (خرداد) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Tuesday 2023 (Jun) 06

هفته‌نامه شماره ۴۸ | ۲۳اردیبهشت ۱۴۰۲

سپهرپیام، گروه خبر: نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه غیرتمندی و وسعت خدمت‌رسانی ویژگی اصلی گروه‌های جهادی است گفت: طعم شیرین خدمت توسط این گروه‌ها در شهرها نیز حس شود.

حجت الاسلام و المسلمین حبیب‌الله شعبانی در سومین دوره انتخابات مجمع جهادگران و آئین تجلیل از 200 گروه جهادی برتر استان همدان با اشاره به سه ویژگی اصلی گروه‌های جهادی اظهار کرد: گروه جهادی حاضر در این جلسه غیرتمند هستند که وقتی مشکلات کشور را دیدند وارد عمل شدند تا آنها را حل کنند.

وی با اشاره به اینکه این غیرت‌ها باید در افرادی که مسئولیت بیشتری دارند بیشتر دیده شود گفت: رهبر معظم انقلاب به این مسئله اشاره کردند تا موضوع تقویت شود، مگر می‌شود غیرتمندی مشکلات و مسائل کشور را دید و وارد عمل نشد؟

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با بیان اینکه سرعت کار گروه جهادگران نیز حائز اهمیت که باعث پیشبرد بهتر امور می‌شود چراکه متاسفانه برخی از مشکلات جامعه به خاطر اهمال‌کاری‌هاست افزود: وسعت خدمت‌رسانی از دیگر مزیت‌های کار جهادگران است.

وی خاطرنشان کرد: خیلی اوقات می‌بینیم یک جوان جهادی با کمترین امکانات بیشترین بهره‌برداری را در دورترین نقاط دارد که این باید عمومیت یابد و طعم شیرین خدمت توسط گروه جهادی در داخل شهرها هم حس شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین شعبانی با اشاره به اینکه البته دوران کرونا طعم شیرین خدمت‌رسانی به مردم در شهرها چشیده شد اما باید بیشتر شود عنوان کرد: مردم در شهرها کمتر خدمات را توسط گروه جهادی دیده‌اند که لازم است در این مناطق هم درک شود چراکه تاثیر روانی مثبتی دارد، وقتی مردم ببینند چه کارهایی در کشور توسط چه کسانی انجام می‌شود، این می‌تواند نقشه دشمنان را بر آب کند.

باب‌الحوائجی:یکی از رسالت‌های گروه‌های جهادی ساختن مدیران تراز انقلاب است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان نیز در این مراسم اظهار کرد: گروه‌های جهادی بدون چشمداشتی در جهت توسعه و پیشرفت کشور در حال فعالیت هستند که قدردان آنها هستیم.

مهدی باب‌الحوائجی با بیان اینکه فلسفه تشکیل گروه‌های جهادی بر کسی پوشیده نیست و گروه‌های جهادی ابعاد مختلفی دارد که در جای خود باید به آن پرداخت گفت: اخلاص یک رکن اصلی گروه‌های جهادی است که باعث شده همه ابعاد و شئون جامعه آن را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی با تاکید بر اینکه گروه جهادی مساوی است با اخلاص در عمل، ایمان به خدا، تقوا و نشنیدن ناملایمات و تهمت‌ها و اهمیت ندادن به غفلت‌های اداری افزود: ماندگاری شهید علی چیت‌سازیان در اخلاص و غیبت نکردن و... بود که رهبری فرمودند "عبور از سیم خاردار نفس، مکتبی برای ماست"، دعا کنیم به این شهدا اقتدا کنیم.

معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار همدان با اشاره به اینکه جهادگران واقعی کسانی بودند که تنها برای خدا کار انجام دادند و بسیج یعنی اخلاص و دیده نشدن افزود: گروه حاضر باید به عنوان بازوان واقعی دولت سیزدهم به عرصه بیایند و ما نیز در این راستا در حال برنامه‌ریزی هستیم.

وی با بیان اینکه با کمک جهادگران باید عدالت‌محوری در نقاط مختلف کشور جاری و ساری شود که دولت به این موضوع توجه دارد عنوان کرد: امام (ره) فرمودند "جوانان خود را آماده کنید یک روز جامعه به شما رجوع خواهد کرد و برای آن روز خود را بسازید و آماده کنید".

باب الحوائجی با اشاره به اینکه یکی از اهداف گروه‌های جهادی ساختن نوجوانان و جوانان برای آینده است و تا سختی نکشیم ساخته نخواهیم شد اظهار کرد: برای مدیریت جامعه باید سختی کشید و از نزدیک مشکلات را حس کرد، یکی از رسالت‌های گروه‌های جهادی ساختن مدیران تراز انقلاب است.


ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: