۴ (بهمن) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Monday 2022 (Jan) 24

هفته‌نامه شماره ۳۳ | ۳۰دی ۱۴۰۰

سپهرپیام، گروه خبر: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان گفت: اعتبار هزینه شده برای پروژه سدگرین نهاوند تا تاریخ مذکور حدود 652 میلیارد ریال بوده است.

به گزارش سپهرپیام به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای همدان؛ منصور ستوده، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان با بیان اینکه اعتبار پیش‌بینی‌شده از شروع پروژه سد گرین تا ابتدای مهرماه سال جاری برابر 336 میلیارد ریال بوده است، عنوان کرد: براساس مجوز ماده 56 با مشارکت بانک‌های کشاورزی، صادرات و تجارت به عنوان سرمایه گذاران در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه اعتبار هزینه شده برای این پروژه تا تاریخ مذکور حدود 652 میلیارد ریال بوده است، مطرح کرد: در سال جاری برای پیشروی این پروژه بایستی 3 هکتار تملک شود که تاکنون نیمی از آن به انجام رسیده است.

ستوده با اشاره به اینکه تا پایان سال 1400 یکصدهزار مترمکعب خاکریزی برای این پروژه به انجام می‌رسد، گفت: از این میزان تاکنون 50 هزار مترمکعب انجام و بالغ بر 5 هزار مترمکعب بتن ریزی صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان خاطرنشان کرد: برای پیش روی این پروژه به طول 1.5 کیلومتر نیز تا پایان سال جاده جایگزین در نظر گرفته خواهد شد.

وی با بیان اینکه در راستای مطالعه و اجرای پروژه‌های تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی شهرستان نهاوند نیز در 6 ماهه نخست سال جاری تعداد 11 حلقه چاه مسدود شده است، اظهار کرد: این تعداد تا پایان سال طبق پیش بینی‌های به عمل آمده به تعداد 20 حلقه خواهد رسید.

ستوده تصریح کرد: در این راستا نیز شاهد یک میلیون مترمکعب صرفه جویی در منابع آبی خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه در 6 ماهه نخست سال جاری تعداد 35 دستگاه کنتور هوشمند نصب و تعداد 15 حلقه چاه فاقد پروانه تعیین تکلیف شده است، در پایان یادآور شد: با برنامه ریزی‌های به عمل آمده تا پایان سال جاری تعداد 70 دستگاه کنتور هوشمند در شهرستان نهاوند نصب و تعداد چاه‌های فاقد پروانه تعیین تکلیف شده نیز به 26 مورد خواهد رسید.


ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: