۴ (بهمن) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Monday 2022 (Jan) 24

هفته‌نامه شماره ۳۳ | ۳۰دی ۱۴۰۰

سپهرپیام، گروه خبر: معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان همدان با اشاره به اینکه در حال حاضر میانگین جمعیت تحت پوشش فاضلاب در کشور 52درصد است گفت: جمعیت تحت پوشش شبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب در استان 76 درصد بوده که این عدد 20 درصد بیش از میانگین کشوری است.

به گزارش سپهرپیام به نقل از روابط عمومی آبفای استان همدان، فرهاد بختیاری‌فر با بیان اینکه خوشبختانه طی سال‌های اخیر اقدامات ویژه و اثربخشی در حوزه ایجاد تاسیسات فاضلاب انجام شده است، عنوان کرد: خوشبختانه با مجموعه اقدامات متمرکز انجام‌شده و بر‌اساس برنامه‌ریزی‌های موجود، تا پایان سال جاری بیش از 98 درصد حاشیه‌شهر همدان از خطوط و شبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب برخوردار خواهند شد.

وی افزود: همچنین در حال حاضر 98 درصد شهر همدان تحت پوشش شبکه‌های سنتی و مدرن جمع‌آوری فاضلاب قرار دارند.

بختیاری فر همچنین در پاسخ به این سوال که در حال حاضر چه تعداد از شهر‌های استان از سیستم جمع‌آوری فاضلاب برخوردارند گفت: در حال حاضر اعتباراتی به منظور ایجاد تاسیسات فاضلاب در دسترس است که بر همین اساس موافقت‌نامه‌هایی مبنی بر اجرای طرح فاضلاب در شهر‌های همدان، مریانج و جورقان وجود دارد.

وی همچنین در خصوص مجموعه اقدامات انجام شده در شهر ملایر نیز توضیح داد: این شهر نیز از محل اعتبارات ملی دارای طرح ایجاد تاسیسات فاضلاب و تصفیه‌خانه است.

وی افزود: همچنین در شهر بهار نیز موافقت‌نامه ایجاد تاسیسات فاضلاب وجود دارد ضمن اینکه از محل موافقتنامه مذکور ایجاد شبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب در دو شهر صالح‌آباد و لالجین نیز در دست انجام است.

معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان همدان درخصوص مجموعه اقدامات انجام‌شده در شهر کبودراهنگ نیز توضیح داد:موافقت‌نامه مربوط به ایجاد تاسیسات فاضلاب در این شهر نیزخاتمه‌یافته و هم اکنون بحث بهره‌برداری و نگهداری از شبکه‌ها ضمن اجرا و توسعه بخش باقی مانده شبکه از محل اعتبارات جاری و تبصره در دستور کار است.

وی افزود: همچنین طرح فاضلاب شهر تویسرکان در حال جذب اعتبار ملی است ضمن اینکه موافقتنامه این طرح در شهر رزن خاتمه‌یافته و در حال پرداخت دیون پیمانکاران هستیم.

فرهاد بختیاری فر افزود: طرح توسعه فاضلاب در شهر نهاوند نیز در قالب اعتبار ملی و با عنوان ایجاد شبکه‌های فاضلاب در چهار شهر دارای اولویت در دست انجام است. ضمن اینکه در شهر فامنین هم از محل کمیسیون ماده 23اعتباراتی مصوب شده که البته پیش از جذب این اعتبار نیزخط انتقال فاضلاب در این شهر به اتمام رسید و زمین تصفیه‌خانه آن نیز تملک شد.

وی ادامه داد: در دیگر شهرهای غیرمرکز نیز مطالعات ایجاد تاسیسات و شبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب در دست انجام بوده و ضمن اینکه مقدمات جذب اعتبارات از محل کمیسیون ماده 23 نیز فراهم شده است.

بختیاری‌فر درخصوص اجرای پروژه‌های مرتبط با فاضلاب در روستاهای استان نیز گفت: از جمله این پروژه‌ها می‌توان به چند پروژه مهم در حال مطالعه، در دست انجام و یا خاتمه یافته اشاره کرد که برخی از این پروژه‌ها شامل؛ تصفیه‌خانه در حال ساخت روستاهای یلفان و ابرو، اجرای خط انتقال فاضلاب در روستای چشین، انجام مطالعات در روستاهای رودآور و جعفریه تویسرکان، حاجی‌آباد ملایر و روستاهای بالادست و پایین‌دست سد اکباتان، اجرای ادامه خط‌انتقال روستاهای محورامامزاده محسن و خط انتقال فاضلاب روستای تفریجان و سنگستان، اجرای بخشی از فاضلاب روستای حسن‌آباد، انجام مطالعات فاضلاب در روستاهای یکن‌آباد، مهدی‌آباد و انصارالامام می‌باشند.

وی تصریح کرد: خدمت به مشترکان شهری و روستایی ضمن اجرای پروژه‌های مرتبط با فاضلاب را از تکالیف خود می‌دانیم.


ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: