۲۵ (اردیبهشت) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Saturday 2021 (May) 15

هفته‌نامه شماره ۲۵ | ۲۰اسفند ۱۳۹۹

گروه خبر - آذین رضایی: مدیر هتل پارسیان همدان با بیان اینکه تعداد 30 بسته کمک معیشتی با کمک بنیاد مستضعفان در اختیار هتل پارسیان همدان قرار گرفته است تا به نیازمندان ارائه شود، گفت: هر بسته به ارزش 500 هزار تومان و شامل حبوبات، روغن، ماکارونی و برنج ایرانی است.

از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز که بیش از یک سال از شیوع این ویروس منحوس در ایران می‌گذارد هر روز شاهد انتشار و درج خبرهایی مبنی بر کمک‌ها در قالب بسته‌های کمک معیشتی و کمک‌های نقدی برخی ارگان‌ها به نیازمندان و اقشار آسیب‌پذیر از این موضوع هستیم و ارائه کمک‌های مومنانه به نحوی حرکتی منسجم و بزرگ در این راستا بود و هنوز هم این کمک‌ها به اشکال مختلف ادامه دارد.

آنچه در این میان قابل توجه است حضور برخی نهادها و مراکز از جمله هتل‌ها در بحث کمک‌ها بوده و در حالی که طی یک سال گذشته به دلیل اعمال محدودیت‌ها و عدم فعالیت هتل‌ها درآمدی نیز از این محل عاید آنها نشده اما باز هم از حضور در این اقدامات خداپسندانه غافل نشدند و کمک‌های قابل‌توجهی نیز در این راستا داشتند.

هتل پارسیان همدان یکی از هتل‌هایی است که با وجود تعطیلی چندین ماهه و عدم سودآوری از این محل در بحث کمک به نیازمندان طی این مدت ورود کرده و با وجود اینکه بسیاری از مراکز به دلیل تعطیلی و عدم درآمد اقدام به تعدیل نیرو کردند این هتل نه تنها تعدیل نیرو نداشته بلکه پرداخت حقوق پرسنل و عدم استفاده از بیمه بیکاری را نیز در کارنامه خود داشته است و نه تنها باری بر دوش دولت نبوده بلکه باری نیز از دوش دستگاه اجرایی برداشته است، با توجه به خدمات ارائه شده گفت‎‌و‌گویی با مدیر هتل پارسیان همدان ترتیب دادیم که در ادامه می‌خوانید.

محمدرضا فیضی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما با بیان اینکه هتل پارسیان همدان زیرمجموعه بنیاد مستضعفان است، اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا هتل پارسیان نیز در راستای کمک به اقشار آسیب‌پذیر اقداماتی داشته است.

وی به ارائه بسته‌های کمک معیشتی به نیازمندان و آسیب‌دیدگان از شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: بسته‌های تهیه شده با کمک بنیاد مستضعفان بوده و هریک به ارزش 500 هزار تومان تهیه شده است.

مدیر هتل پارسیان همدان درخصوص محتویات بسته‌های کمک معیشتی تهیه‌شده نیز بیان کرد: این بسته‌ها شامل حبوبات، روغن، ماکارونی و برنج ایرانی است و به تعداد 30 بسته در اختیار هتل پارسیان همدان قرار گرفته است تا در اختیار نیازمندان قرار داده شود.

فیضی با بیان اینکه طی یک سال گذشته از زمان شیوع کرونا، چهارمین مرحله از کمک‌های هتل پارسیان در این راستاست، افزود: در دوره‌های قبل کمک‌ها به صورت ارائه غذای گرم به نیازمندان پیش‌بینی شده بود.

وی درخصوص میزان کمک‌های ارائه شده طی سه مرحله قبل با ارائه غذای گرم، تصریح کرد: تا کنون حدود پنج‌هزار پرس غذای گرم در این راستا بین نیازمندان توزیع شده است.

مدیر هتل پارسیان همدان ادامه داد: با توجه به سیاست بنیاد مستضعفان مبنی بر حفظ نیروی انسانی و با وجود عدم درآمد در این بخش طی یک سال گذشته، خوشبختانه با کمک‌هایی توانستیم حقوق پرسنل را پرداخت کرده و تعدیل نیرو نیز نداشته‌ایم.

صیفی با بیان اینکه کارت‌های هدیه 500 هزار تومانی نیز طی این مدت و با کمک بنیاد مستضعفان در مناسبت‌های مختلف به پرسنل این هتل اهدا شد، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سیاست بنیاد، کمک به مستنضعفان جامعه است برنامه کمک به نیازمندان در قالب برنامه‌های مختلف ادامه خواهد داشت.

وی با تأکید بر اینکه هتل‌های پارسیان تنها هتل‌هایی در کشور بودند که نه تنها تعدیل نیرو نداشتند بلکه برای دریافت بیمه بیکاری پرسنل نیز اقدام نکردند، یادآور شد: حفظ نیروها و تأمین حقوق پرسنل توسط بنیاد مستضعفان از مهمترین اقدامات هتل پارسیان از ابتدای شیوع کرونا و همزمان با اعمال محدودیت‌ها و تعطیلی هتل‌ها بوده است.

مدیر هتل پارسیان همدان در ادامه اظهار کرد: با توجه به فرارسیدن روز درختکاری مقرر شد تعدادی درخت به یاد شهدای مدافع سلامت در محوطه هتل کاشته شود و این برنامه با دعوت از رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان دنبال می‌شود.

صیفی با بیان اینکه طی یک سال گذشته و با آغاز شیوع کرونا برنامه‌هایی نیز برای مدافعان سلامت داشته‌ایم، گفت: برنامه‌های تخفیفی و اقامتی توسط هتل‌های پارسیان برای مدافعان سلامت در نظر گرفته شد و محل‌های ویژه‌ای توسط دو هتل پارسیان کشور برای اقامت این عزیزان اختصاص داده شد.

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و در پیش بودن سال نو شاید خانواده‌های مستضعف بسیاری بیش از گذشته نیازمند کمک باشند، البته کمک‌های مومنانه در قالب‌های مختلف در حال انجام است اما حضور خیران و نیکوکاران در این عرصه خالی از لطف نیست و حضور فعالان در عرصه‌های مختلف همچون مدیریت هتل پارسیان در این عرصه دلگرمی برای هموطنانی است که چشم انتظار کمک برای گذراندن این روزهای سخت هستند.

هتل پارسیان با وجود عدم درآمدزایی از این محل طی یک سال گذشته اما باز هم در این اقدام خداپسندانه مشارکت داشته و علاوه برا ارائه پنج‌هزار پرس غذای گرم طی سه مرحله قبل، اینک در توزیع 30 بسته کمک معیشتی هر یک به ارزش 500 هزار تومان که با کمک بنیاد مستضعفان تهیه شده ورود کرده تا این بسته‌ها در بین خانواده‌های نیازمند توزیع و پایان سال شادی را برای آن‌ها رقم بزنند و این اقدام خود الگویی برای سایرین است تا به شکرانه سپری کردن یک سال پس از شیوع کرونا با کمک به نیازمندان در این عرصه ورود کنند.


ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: