۲۵ (اردیبهشت) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Saturday 2021 (May) 15

هفته‌نامه شماره ۲۵ | ۲۰اسفند ۱۳۹۹

گروه خبر: نماینده ولی فقیه در استان همدان با ارائه پیشنهادی درخصوص برپایی قرارگاهی برای انجام دقیق نظارت‌ بر بازار، گفت: ازنظر قانون، ستاد تنظیم بازار باید نسبت به این مسئله ورود کند و خود پاسخگو باشد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حبیب‌الله شعبانی‌موثقی ظهر روز گذشته در جلسه ستاد امر به معروف استان با موضوع بررسی مشکلات بازار با اشاره به وضعیت بازار و مشکلات موجود، اظهار کرد: بخشی از مشکلات به این موضوع برمی‌گردد که دولت راهکارهای رهبری را جدی نگرفته و هنوز هم در انتظار رفع تحریم‌ها از سوی غرب است.

وی با بیان اینکه برگشت آمریکا به برجام و یا رفع تحریم در دست ما نبوده و قابل پیش‌بینی نیست، گفت: متأسفانه تلاش بعضی از مسئولان بعد از حضور رئیس‌جمهور جدید آمریکا تنها بر رفع تحریم‌ها متمرکز شده و این باعث شده تا راهکارهایی که رهبر معظم انقلاب بیان فرمودند، جدی گرفته نشود.

امام‌جمعه همدان با اشاره به برگزاری این جلسه، مطرح کرد: مسئول و متولی کنترل قانونی قیمت‌ها، ستاد تنظیم بازار است و ورود ستاد امر به معروف و برگزاری این جلسه نه از روی دخالت در کار ستاد تنظیم که اعلام آمادگی برای کمک در امر نظارت است.

وی افزود: ستاد امر به معروف می‌تواند به‌عنوان نیروی اجرایی و بازوی کمکی ستاد تنظیم بازار وارد میدان شود و در امر نظارت‌ها به یاری ستاد تنظیم بشتابد.

نماینده ولی فقیه در همدان با بیان اینکه رفع مشکلات موجود نیازمند همراهی همه مسئولان است، عنوان کرد: موفقیت ستاد تنظیم بازار موفقیت همه ماست، چراکه آنچه مهم بوده، باز شدن گره اقتصادی و رفع مشکلاتی است که مردم با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

وی با ارائه پیشنهادی درخصوص برپایی قرارگاهی برای انجام دقیق نظارت‌ بر بازار، مطرح کرد: ازنظر قانون، ستاد تنظیم بازار باید نسبت به این مسئله ورود کند و خود پاسخگو باشد، اما برپایی این جلسه به معنای آن است که نیروهای جهادی در کنترل بازار آماده ورود و کمک به ستاد تنظیم هستند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شعبانی‌موثقی با تأکید بر اینکه کار اصلی ما مطالبه‌گری است، گفت: البته در این مسیر نیازمند همراهی خود مردم نیز هستیم، چراکه شرایط سخت است و باید از همه ظرفیت‌ها برای رفع مشکلات استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه برای برطرف کردن مشکلات سه راهکار وجود دارد، مطرح کرد: نخستین راهکار، تقویت نظارت‌ها بوده که این جلسات نیز در همین راستا برگزار شده است.

امام‌جمعه همدان دومین راهکار را تعادل در خرید دانست و با بیان اینکه می‌شود از مجاری قانونی خریدهای بیش از اندازه را کنترل و متعادل کرد، در ادامه از نوسانات قیمت در بازاز گلایه کرد.

وی اظهار کرد: البته خیلی از خانواده‌‌ها به‌دلیل وجود نوسانات قیمت در بازار دچار تشکیک می‌شوند و این امری طبیعی است، چراکه با مشاهده افزایش روزانه قیمت‌ها، میل به خرید هم افزایش پیدا می‌کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شعبانی‌موثقی با بیان اینکه امیدواریم با تعامل خوب بین ستاد تنظیم و ستاد امر به معروف اتفاقات خوبی در بازار رخ دهد، گفت: ما تنها به دنبال برگزاری جلسات نیستیم، بلکه هدف اصلی رفع مشکلات مردم است؛ بنابراین باید این جلسات خروجی مناسبی داشته باشد و به سمت اجرایی شدن حرکت کنیم.

وی تأکید کرد: امیدواریم مسئولان امر این موضوع را جدی بگیرند و از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود به نحو احسن استفاده کنند، چراکه هدف همه ما کمک به وضعیت موجود است.


ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: