۱۲ (آذر) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Saturday 2022 (Dec) 03

هفته‌نامه شماره ۴۲ | ۹آذر ۱۴۰۱

با توجه به اینکه همدان در مسیری قرار گرفته است که زائران برای رفتن به کربلا از آن عبور می‌کنند تا بتوانند به سرزمین عشق برسند، لازم است راه‌ها و جاده‌های آن توانایی پذیرش سیل عظیم زائران را داشته باشد.

این‌چنین مسیرهایی باید امکانات لازم را برای عبور دادن مسافران داشته باشند؛ با توجه به اینکه همدان و گردنه اسدآباد در این مسیر قرار گرفته‌اند، پس جاده‌ها باید از آسفالت، ایمن‌سازی و روشنایی مناسب برخوردار باشد تا زائران سفر ایمن و آسوده‌ای را داشته باشند. در این خصوص و با توجه به از سرگیری سفر زائران پس از دو سال دوران کرونا، روزنامه سپهرپیام با مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای همدان گفت‌وگو کرده است که در ادامه نتیجه را می‌خوانیم:

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان با اشاره به اینکه همدان به‌عنوان مسیری است که زائران اربعین از آن عبور می‌کنند و زیرساخت‌های لازم در آن دیده شده، گفت: همدان یکی از استان‌های پیشرو در حوزه راهداری است و در اربعین قبل از کرونا 130 دستگاه اتوبوس خالی به مرز رفته و زائران را جابه‌جا کردند.

صفر صادقی‌راد با بیان اینکه استان همدان در بحث اربعین قبل از کرونا مطلوب عمل کرده است، افزود: امسال علاوه‌بر اربعین در سایر ایام نیز اعزامی‌های زیادی به کربلا داشته‌ایم که از این مسیر عبور کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه هماهنگی‌های لازم بین انجمن‌های صنفی و شرکت‌های حمل‌ونقل و راهداری برقرار است، اظهار کرد: چندین جلسه در این خصوص برگزار شده است تا بتوان خدمات خوبی را درخصوص حمل‌ونقل ارائه داد.

صادقی‌راد با بیان اینکه در مسیر اربعین (تهران- همدان به سمت کرمانشاه) اقدامات بسیار خوبی انجام گرفته، گفت: تکمیل حفاظ میدان بهار تا پلیس‌راه همدان- کرمانشاه، تکمیل پروژه پُل شهید زارعی که تا قبل از اربعین با اعتبار بیش از 25 میلیارد تومان آماده خواهد شد، از دیگر اقدامات است.

وی درخصوص اقدامات انجام‌شده در این حوزه افزود: اقدامات لازم برای روشنایی این مسیر تا گردنه اسدآباد انجام شده؛ همچنین 12 کیلومتر حفاظ میانی گردنه اسدآباد انجام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان با بیان اینکه روشنایی گردنه اسدآباد فرسوده است، اذعان کرد: 10 کیلومتر روشنایی در این گردنه در نظر گرفته شده و بیش از 15 میلیارد تومان کار امانی در گردنه اسدآباد توسط راهداری انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در گردنه اسدآباد روکش و لکه‌گیری آسفالت را خواهیم داشت که اعتباراتی نیز برای آن کسب شده، گفت: علاوه‌بر این پیگیر تعریض گردنه هستیم که البته این موضوع زمان بیشتری را نیاز دارد و در برنامه کاری راهداری است.

صادقی‌راد با اشاره به اینکه حفاظ میانی نصب‌شده در گردنه اسدآباد باعث کاهش تصادف شده، عنوان کرد: خوشبختانه این موضوع باعث شده تا حتی یک مورد فوتی را نیز شاهد نباشیم.

وی با بیان اینکه به دنبال جانمایی محلی برای مراسم اربعین در گردنه اسدآباد هستیم، افزود: همه برنامه‌ها برای جانمایی و برگزاری مراسم در ایام اربعین انجام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای همدان از برگزاری پویشی در ایام اربعین خبر داد و تصریح کرد: این پویش‌ها در مسیر‌های پُرتردد استان برگزار خواهند شد تا علاوه‌بر فرهنگ‌سازی و اجرای مراسم اربعین، بتواند به ایمنی در حوزه راهداری هم کمک کنند.

اقدامات انجام شده درخصوص تسهیل امکانات جاده‌ای و بهبود جاده‌ها ازلحاظ آسفالت مناسب و ایمنی و روشنایی باعث کاهش تصادفات و بهبود سفرها می‌شود که می‌تواند موجب انتقال راحت‌تر مسافران و همچنین ایجاد خاطره خوش در ذهن آن‌ها باشد.


ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: