۱۲ (آذر) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Saturday 2022 (Dec) 03

هفته‌نامه شماره ۴۲ | ۹آذر ۱۴۰۱

به گزارش سپهرپیام به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی همدان، نوزدهمین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان با محوریت بودجه سال 1402- 1401 و با حضور مجید مشکینی نماینده تام‌الاختیار ریاست دانشگاه، علیرضا قاسمی فرزاد استاندار، حبیب الله شعبانی امام جمعه، حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده مردم همدان در مجلس، ابوالفضل یدالهی اصلان رئیس استان و سایر اعضای هیئت امنا برگزار شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان اظهار کرد: در این جلسه که با محوریت بودجه از حیث درآمد، هزینه، منابع و مصارف دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان برگزار گردید، کلیات بودجه سال مالی- تحصیلی 1402- 1401 دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان به تصویب رسید.

ابوالضل یدالهی اصلان افزود: پس از بحث و تبادل نظر دقیق و علمی تمام اعضا، خوشبختانه کلیات بودجه استان همدان با رای قاطع اعضاء هیئت امنا به تصویب رسید.

وی با اشاره به سایر مصوبات هیئت امنا تشریح کرد: تبدیل به احسن املاک و مستغلات دانشگاه در سطح استان همدان از دیگر دستورات جلسه بود که پس از بررسی اعضا مورد تصویب قرار گرفت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان تصریح کرد: در راستای تجمیع و ساماندهی فعالیت‌های آموزشی تخصصی و مهارتی در سطح استان، ارتقای سطح کیفی و درآمدزایی، ایجاد بستر مناسب اشتغالزایی متقاضیان و گسترش فعالیت‌های آموزشی با تمام سازمان‌ها، تاسیس مرکز آموزش‌های تخصصی ـ مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی استان تقدیم هیئت امنا شد که این مورد نیز مصوب شد.

وی به زیرساخت‌ها و امکانات دانشگاه در استان اشاره کرد و گفت: بیش از 115 کارگاه و آزمایشگاه، 20 سالن و تعداد قابل توجهی کلاس، بستر آموزش مجازی و آنلاین، نیروی انسانی متخصص دانشگاه، استفاده از کارآموزهای پویشی در برگزاری دوره‌ها، امکانات و بستر تبلیغاتی مناسب، فعالیت سه ساله و آمادگی و تجربه کامل در این زمینه و حضور 200 عضو هیئت علمی در استان با مهارت آموزش در زمینه تخصصی موجب می‌شود تا همدان در حوزه برگزاری مراکز تخصصی و مهارتی در زمره کارآمدترین مراکز آموزشی طبقه بندی شود.

یدالهی اصلان اضافه کرد: راه‌اندازی مرکز تحقیقات کشاورزی و گیاهان دارویی منطبق با سند آمایش دانشگاه آزاد اسلامی، تاسیس گروه پژوهشی علم داده، آمار و کاربردها و بررسی و تصویب نمودار سازمانی از دیگر موارد مطروحه در هیئت امنای نوزدهم بود.

وی به اخذ مجوز انعقاد تفاهمنامه با دانشگاه علوم پزشکی همدان در خصوص رشته‌های پزشکی اشاره کرد و گفت: با توجه به نیاز رشته‌های پزشکی دانشگاه‌های استان برای بهره‌مندی از امکانات آموزشی و درمانی تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی و همچنین نیاز وجود تفاهم نامه 10 سال برای گسترش رشته‌های مذکور، ضرورت انعقاد تفاهمنامه با رعایت ضوابط و قوانین مربوطه با دانشگاه علوم پزشکی وجود دارد که اعضای هیئت امنا پس از استماع نظرات کارشناسی، انعقاد تفاهمنامه را بلامانع دانسته و مصوب کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان در پایان تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی مجموعه‌ای عظیم و از مردم برای مردم است و تمام تلاش خود را در راستای حل مسائل جامعه و کمک به دولت خدمتگزار بکار می‌بندد.


ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: