۴ (بهمن) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Monday 2022 (Jan) 24

هفته‌نامه شماره ۳۳ | ۳۰دی ۱۴۰۰

 

سپهرپیام، گروه خبر - شکیبا کولیوند: معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان از آمادگی راهداری استان همدان برای اجرای طرح زمستانی در سال جاری خبر داد و گفت: در این راستا 34 اکیپ راهداری در قالب تعداد 312 انواع دستگاه ماشین‌آلات در سطح استان همدان فعالیت دارند.

مسعود رستمی در گفتگو با خبرنگار سپهرپیام با بیان اینکه همه‌ساله طرح‌های راهداری زمستانی از اردیبهشت‌ماه و خردادماه آغاز می‌شود، مطرح کرد: در این دوران در بحث آماده کردن ماشین‌آلات، تعمیر راهدارخانه‌ها و غیره پیش می‌رویم و اقدامات آمادگی در این مسیر در شهریورماه به اوج خود می‌رسد.

وی در تشریح این اقدامات عنوان کرد: در این راستا در بحث آمادگی ماشین آلات راهداری و در صورت نیاز، تعمیرات و تجهیزات مورد نیاز آن‌ها را در پیش می‌گیریم.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان دراین خصوص به خرید تیغه، باطری، لاستیک، ضدیخ و غیره اشاره کرد و گفت: در حال حاضر، این اقدامات در استان همدان انجام و موارد مورد نیاز تهیه شده است.

وی از آمادگی راهداری استان همدان برای اجرای طرح زمستانی در سال جاری خبر داد و گفت: در سطح شهرستانی نیز جلساتی برگزار شده و پیگیری‌ها و اقدامات لازم به انجام رسیده است.

  فعالیت 34 اکیپ راهداری در سطح استان همدان

رستمی در ادامه صحبت‌های خود با بیان این موضوع خاطرنشان کرد: تعداد 34 اکیپ راهداری در 34 نقطه استان همدان داریم که تعداد 24 مورد آن‌ها راهدارخانه ثابت و 10 راهدارخانه به صورت سیار فعالیت دارند.

وی با تاکید بر اینکه این راهدارخانه‌ها در سطح 10 شهرستان در استان فعال هستند، خاطرنشان کرد: این اکیپ‌ها شامل تعداد 312 دستگاه انواع ماشین‌آلات سبک، سنگین، نیمه سنگین، استیجاری و تملکی است.

این مسئول با بیان اینکه در قالب طرح راهداری زمستانی 533 نفر از پرسنل در قالب مسئولیت اکیپ‌ها، پشتیبانی و غیره فعالیت دارند، اظهار کرد: طرح راهداری زمستانی از نیمه آذرماه سال جاری آغاز خواهد شد و هم‌اکنون نیز در برخی از نقاط استان همدان مانند گردنه اسدآباد که امکان بارش برف را دارند، تمهیدات لازم اندیشیده و آمادگی وجود دارد.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان در بخش پایانی این گفتگو با بیان اینکه عملیات تهیه و ذخیره‌سازی شن و نمک مورد نیاز راهدارخانه‌ها در حال انجام است، اظهار کرد: با این اقدامات تلاش شد تا برای ورود به فصل زمستان بتوانیم بستری ایمن و بدون نقص برای عبور و مرور را مهیا سازیم.


ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: