کد خبر : 411
تاریخ : 1401/3/25
گروه خبری : اجتماعی

آغاز عملیات اجرایی احداث 3 مجتمع آب‌رسانی روستایی در کبودراهنگ

سپهر پیام ، گروه خبر: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از آغاز عملیات اجرایی احداث سه مجتمع آب‌رسانی و برخورداری نزدیک به 35 هزار نفر جمعیت روستایی استان از آب با بهره‌برداری از این مجتمع‌ها خبر داد.

به گزارش سپهر پیام  و به نقل از روابط عمومی آبفای استان همدان، فرهاد بختیاری‌فر ضمن ارائه توضیحاتی درخصوص احداث سه مجتمع آب‌رسانی در قالب پروژه جهاد آب‌رسانی روستایی، گفت: با بهره‌برداری از مجتمع‌های آب‌رسانی آق‌کند، خلعت‌آباد و عظیم‌دره مجموعاً 40 روستای استان با نزدیک به 35 هزار نفر جمعیت از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد.

بختیاری‌فر افزود: با بهره‌برداری از مجتمع آب‌رسانی عظیم‌دره روستاهای خواجه کندی، کلبه حصاری، حسن تیمور، عظیم‌دره، ایده‌لو، ناصرآباد، طراقیه، جین طراقیه، حسن‌آباد، علیصدر، سولیجه، وصله، واشور، اوریاد، زین‌آباد، داس‌قلعه، جزوان، کندتپه، گاوزبان، چاله‌کند و سراب از آب شرب برخوردار خواهند شد.

وی با بیان اینکه مجتمع آب‌رسانی آق‌کند روستاهای قادرآباد، باغچه، آق‌کند، کند بلاغی، صفاریز، عبدالمؤمن، اوزون‌دره، چالو، مسجدین و آب مشکین را زیر پوشش قرار می‌دهد، عنوان کرد: روستاهای داق‌داق‌آباد، خلعت‌آباد، کردآباد، پرورق، رامیشان، روعان، نوآباد، نورآباد و بابان با بهره‌برداری از مجتمع آب‌رسانی خلعت‌آباد زیر پوشش آب شرب سالم و بهداشتی قرار خواهند گرفت.

در این مراسم فرمانده سپاه انصارالحسین استان همدان نیز با اشاره به اینکه امروز ولی نعمتان ما به شایستگی مستحق خدمت هستند، اظهار کرد: در راستای خدمت به مردم و به‌ویژه روستاهای محروم، جهاد آب‌رسانی با حمایت سپاه پاسداران در دستور کار قرار گرفت.

سردار مظاهر مجیدی با اذعان به اینکه با روی کار آمدن دولت سیزدهم هم‌افزایی خوبی میان نهاد‌های انقلابی و دستگاه‌های اجرایی ایجاد شد، اذعان کرد: امروز میدان خدمت‌گزاری به مردم پروژه‌های جهادی است.

در ادامه فرمانده قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) جزء نخستین افراد در توصیه به خدمت‌رسانی به محرومین بودند، عنوان کرد: از منظر مقام معظم رهبری نیز اصل و متن وظیفه همه کارگزاران نظام، خدمت به مردم است.

سرهنگ قراباغی با اذعان به اینکه نباید پرداختن به حاشیه‌ها ما را از خدمت به مردم محروم کند، ابراز کرد: آب شرب سالم و بهداشتی در ماندگاری سکونتگاه‌های روستایی و عدم مهاجرت روستاییان بسیار با اهمیت است.

سرهنگ قراباغی با بیان اینکه ایجاد تأسیسات آب‌رسانی در سطح روستاهای محروم علاوه‌بر ایجاد رفاه در حفظ سرمایه‌های اجتماعی نظام نیز تأثیرگذار است، خاطرنشان کرد: با درک این موضوع، تفاهم‌نامه مشترکی میان وزارت نیرو و قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) منعقد شد که بر همین اساس مقرر است در بازه زمانی 30 ماهه آب‌رسانی به بیش از هفت هزار و 500 روستای محروم کشور با صرف 30 هزار میلیارد تومان عملیاتی شود.

وی افزود: سهم تعیین‌شده برای استان همدان آب‌رسانی به 160 روستای محروم استان با صرف 500 میلیارد تومان اعتبار شد.

فرمانده قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) همچنین عنوان کرد: براساس قرارداد منعقدشده در استان همدان احداث نزدیک به 20 هزار متر مکعب مخزن، اجرای 400 هزار متر خط انتقال و اصلاح شبکه آب‌رسانی، ایجاد هشت مورد ایستگاه پمپاژ و حفر چاه در دستور کار است.

وی همچنین تصریح کرد: امیدواریم در کمتر از 30 ماه بتوانیم پروژه‌های دسته‌بندی‌شده در این رابطه را به سرانجام برسانیم.

  لینک
http://sepehrepayam.ir/sl/411