کد خبر : 410
تاریخ : 1401/3/25
گروه خبری : سیاسی

میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح شهید سلیمانی در مدارس استان همدان اختصاص یافت

 

سپهرپیام، گروه خبر: معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان همدان از اختصاص 150 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح شهید سلیمانی در مدارس هدف این استان خبر داد و گفت: در راستای تحقق اهداف این طرح و تکمیل پروژه‌ها نیازمند اعتبارات استانی و مشارکت خیران هستیم.

«عبدالله جعفری» افزود: برای احداث و تکمیل 75 پروژه ورزشی درون مدرسه ای استان همدان و سرعت بخشیدن به اجرای این طرح ها، خیران با سخاوت مدرسه ساز و ورزش یار در کنار آموزش و پرورش ایستاده اند و علاقه مندان به این کار خیر می‌توانند با مراجعه و دریافت اطلاعات مدارس هدف، بانی خیر برای دانش‌آموزان، فرزندان و آینده سازان این استان باشند.

وی ابراز امیدواری کرد تا پایان سال جاری 58 زمین چمن مصنوعی 550 متری، 6 سالن ورزشی 608 متری، پنج زمین مخصوص بازی‌های ساحلی و 6 کلاس درس تربیت بدنی با هدف توسعه سرانه فضاهای ورزشی در اختیار دانش‌آموزان استان، همزمان با سراسر کشور احداث شود.

جعفری تصریح کرد: در این راستا و با دستور استاندار همدان و حمایت فرمانداران و بخشداران، تمامی دستگاه‌های اجرایی همکار با آموزش و پرورش در یک تلاش جمعی در حال زمینه سازی اجرای مطلوب این پروژه‌ها هستند.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان همدان خاطرنشان کرد: علاوه بر حدود 10 هزار دانش‌آموزی که از امکان این فضاهای ورزشی درون مدرسه خود بهره مند خواهند شد، مدرسه به عنوان کانون تربیتی محله امکان استفاده از چنین فضاهای ورزشی را برای مردم به ویژه نسل جوان نیز فراهم خواهد ساخت.

  لینک
http://sepehrepayam.ir/sl/410