کد خبر : 356
تاریخ : 1400/9/28
گروه خبری : اجتماعی

اجرای پروژه‌های نیمه‌کاره همدان با همراهی شورا و شهرداری

سپهرپیام، گروه خبر: رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: با همراهی شورای شهر و شهرداری مصمم هستیم پروژه‌های نیمه‌کاره را اجرا و به نتیجه برسانیم.

روز گذشته رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر به همراه شهردار همدان با نمایندگان مردم استان همدان در مجلس خبرگان رهبری دیدار و گفت‌وگو کردند و از رهنمودهای این بزرگان در اداره امور بهره بردند.

 رئیس شورای اسلامی شهر همدان در این دیدار اظهار کرد: فرمایشات و منویات بزرگان دینی و اخلاقی راهگشای بسیار از امور در اداره شهر است و شورای ششم شهر همدان به این موضوع توجه ویژه ای دارد.

محمود مسگریان افزود: شورای ششم شهر همدان ترکیبی از افراد متخصص، با تجربه، جوان و خوشفکر است که باید این موضوع را به فال نیک گرفت.

وی اشاره‌ای به روند انتخاب شهردار کرد و گفت: نخستین و مهمترین وظیفه شورای شهر، انتخاب شهردار بود که در راستای شناسایی، انتخاب و بررسی برنامه‌های نامزدها و با حضور کارشناسان؛ جلساتی را در فضای مجازی پخش کردیم و در نهایت سید مسعود حسینی با 10 رای به عنوان شهردار انتخاب شد.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان افزود: وزارت کشور پس از بررسی‌های لازم و بر اساس آیین‌نامه استعلام‌های قانونی نتیجه را اعلام کرد که در نهایت سید مسعودحسینی با حکم وزیر کشور به عنوان شهردار همدان معرفی و کار خود را شروع کردند.

وی افزود: شهردار همدان فردی متدین، جهادی، مدیر، مدبر و توانمند است که با استفاده از نیروهای انسانی مجرب و کاردان بدنه شهرداری در اداره امور شهر موفق خواهند بود و امیدواریم نتیجه آن منجر به افزایش رضایتمندی مردم از مدیریت شهری باشد.

مسگریان با بیان اینکه اعضای شورای ششم پشتیبان شهردار منتخب هستند اضافه کرد: در برخی از پروژه‌ها شاهد کاستی‌‎ها و طولانی شدن اجرای پروژه‌ها هستیم که مصصم هستیم با همدلی و همکاری همه جانبه مجموعه و بزرگان شهر رضایتمندی از نظام را افزایش و پاسخگوی خون شهدا باشیم.

 سعید نظری: اولویت شورا و شهردار جدید تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام است

نایب رییس شورای اسلامی شهر همدان نیز در این دیدارها با تاکید بر اینکه اولویت شورا و شهردار جدید تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام است، اظهار کرد: در حال حاضر پروژه‌های نیمه‌تمام بزرگی در سطح شهر نظیر تقاطع غیرهمسطح سردار همدانی، تقاطع غیرهمسطح غدیر، بازارسینا و پارکینگ طبقاتی آقاجانی بیک در حال انجام است.

سعید نظری در این باره افزود: از پروژه‌های در حال احداث نیز می‌توان به سایت موزه میدان امام خمینی(ره)، مجتمع بلوار شهید فهمیده، پارک مصلی، مجتمع چند منظوره کوی مدرس، کُندروی بلوار شهید همدانی، بوستان ١٠٠ هکتاری ولایت و بوستان 240 هکتاری اکباتان اشاره کرد که با قوت در حال انجام است.

وی افزود: بر اساس تصمیم اعضای شورای شهر، اجرای پروژه‌های جدید منوط به تکمیل و اجرای پروژه‌های نیمه کاره است، چراکه معتقدیم خدمت‌رسانی بی‌وقفه به مردم باید در اولویت باشد.

نایب رییس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه امیدآفرینی در شورای شهر دور ششم در اولویت قرار دارد، گفت: در حوزه فرهنگی، خدمات شهری، عمرانی و غیره اقدامات خوبی در سطح شهر در حال انجام است که جای تقدیر دارد و شاهد پیگیری جدی و کارشناسانه در تمامی حوزه‌ها هستیم.

وی بیان کرد: شهردار جدید همدان توانمندی بالایی در زمینه سرمایه گذاری دارد که امیدواریم بر اساس برنامه پیشنهادی به شورا، تحولات خوبی را در این زمینه پیگیری و اجرا کند.

 حسینی: باید با تلاش جهادی، سرمایه اجتماعی را ترمیم و حفظ کنیم

شهردار همدان نیز در این دیدار اظهار کرد: در ابتدای دوره جدید مدیریت شهری و با بهره‌گیری از منویات و راهنمایی‌های بزرگان شهر به دنبال افزایش رضایتمندی عمومی از نظام و به تبع آن شهرداری همدان هستیم.

سیدمسعود حسینی افزود: در نظام مقدس جمهوری اسلامی فرهنگ زیربنا است، منتهی برای رسیدن به فرهنگ و نقطه تعالی، مباحث اقتصادی اثرگذار است که باید در کوتاه مدت برنامه ریزی دقیق در این زمینه انجام شود تا اهداف بالادستی محقق شود.

وی بیان کرد: نارضایتی عمومی در حوزه اشتغال و معیشت، موجب دلخوری و کاهش اعتماد عمومی به مسولان و دستگاه‌ها هستیم که باید با تلاش شبانه روزی و جهادی این سرمایه اجتماعی را ترمیم و حفظ کنیم.

شهردار همدان با تاکید بر اینکه مردم باید از عملکرد دستگاه‌های اجرایی به ویژه خدمات رسان احساس رضایت کنند، گفت: بیشترین ارتباط با مردم را شهرداری دارد و خروجی کار منجر به رضایت حداکثری مردم از مدیریت شهری و به تبع آن نظام خواهد شد.

وی ادامه داد: شهرداری همدان در قیاس با سایر شهرها در حوزه خدماتی و عمرانی به مراتب وضعیت بهتری دارد اما در قیاس با سایر کلانشهرها نیاز به توجه بیشتری دارد و مطالبه گری بیشتری در این زمینه شاهد هستیم.

شهردار همدان عنوان کرد: مباحث بنیادی همچون سرمایه گذاری، فرهنگی، اجتماعی و غیره را باید در کنار موضوعات اقتصادی مورد توجه قرار داد.

وی در خاتمه افزود: این جایگاه مسولیت سنگینی دارد و بنده نگاه پستی به این جایگاه ندارم و امیدوارم در این مرحله از امتحان الهی سربلند باشم.

  آیت‌الله موسوی اصفهانی: حمایت همه‌جانبه از شهردار رضایت عمومی را به همراه دارد

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مسئولیت سنگینی بر عهده شهردار منتخب است، اظهار کرد: انتخاب شهردار همدان با اکثریت آرا نشان از همدلی و حمایت اعضای شورا از وی دارد که باید این حمایت و همراهی در تمام ابعاد مورد توجه باشد تا شاهد خدمات‌رسانی بیشتر و رضایت مردم از عملکرد شهرداری باشیم.

آیت‌الله مصطفی موسوی اصفهانی بیان کرد: نظام ما جمهوری اسلامی است و مقصود تشکیل حکومت اسلامی کنار زدن طاغوت بود و این بدان معناست که قبل از انقلاب قوانین اسلامی وجود نداشت و مسولان نیز بر اساس این رویه نادرست تصمیم می‌گرفتند.

وی تصریح کرد: اجرای احکام اسلامی در شهرداری و تمامی ادارات رکن اصلی است و رعایت موازین شرعی و قوانین الهی باید در راس امور باشد.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: اگر می‌خواهید در قیامت معجور باشید باید در خدمت به مردم، قوانین الهی را به دقت مورد توجه قرار دهید و پاسخگوی مردم باشید.

وی ادامه داد: در موضوعات شهرسازی باید احکام الهی را در رابطه با همسایگان مورد توجه قرار داد و اگر خلأ در این مورد وجود دارد قانونگذار باید آن را اصلاح کند و هرگاه در برخی از موضوعات دچار ابهام شدید باید به قوانین فقهی و مجوز شرعی رجوع کنید.

موسوی اصفهانی با اشاره به اینکه خدمت به مردم به هر قیمتی مورد قبول نیست، بیان کرد: توسعه آپارتمان نشینی معضلات خود را دارد و نباید تنها به موضوعات اقتصادی توجه شود بلکه باید سبک زندگی اسلامی و موضوعات فرهنگی و اجتماعی را محوریت قرار دهیم.

وی افزود: اختلاف طبقاتی جنوب و شمال شهر یکی از مباحث مهمی است که عدالت در ارائه خدمات دهی را تحت شعاع قرار داده که باید بر اساس نیازهای مناطق این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری افزود: بودجه فرهنگی شهرداری‌ها باید در تمامی ابعاد مورد توجه قرار گیرد و جنبه اسلامی را مورد توجه قرار دهیم، برای نمونه در حوزه حجاب اسلامی باید تمهیداتی در جهت تشویق وترغیب مردم به این موضوع لحاظ شود و می‌توان از ظرفیت علمی حوزه و دانشگاه در این زمینه استفاده کنید.

وی گفت: در اماکن تفریحی و گردشگری از ظرفیت‌های حوزه در جهت نهی از منکر و اصلاح وضعیت کنونی جامعه استفاده شود.

موسوی اصفهانی با بیان اینکه افراد متعهد باید در راس امور قرار گیرند، افزود: تخصص در انتخاب مدیران لازم است اما مادامی که تعهد نباشد تخصص چندان کارایی ندارد و بعضا در برخی از موارد به فساد منجر می‌شود.

  آیت‌اله طه‌محمدی: در اجرای پروژه‌ها پیوست فرهنگی مورد توجه قرار گیرد

نماینده مردم استان همدان خبرگان رهبری نیز با تبریک انتخاب شهردار همدان گفت: مسولیت در دست ما امانت الهی است و هر کس که در هر زمینه ای مسولیتی بر عهده می‌گیرد قطعا توانایی آن جایگاه را در خود دیده و اگر خدایی نکرده این کاردانی مورد غفلت قرار گیرد قطعا امانت الهی تضییع می‌شود.

آیت‌اله غیاث‌الدین طه‌محمدی اضافه کرد: همه ما کارگزار نظام اسلامی هستیم و باید در انتخاب مدیران، صلاحیت و توانمندی را مورد توجه قرار دهیم تا بتوانیم نیازهای شهر و شهروندان را مرتفع کنیم.

وی با بیان اینکه شهر همدان بر اساس اصول شهرسازی ساخته شده و باید این ظرفیت را تقویت کرد، گفت: همدان به دلیل نزدیکی به مرکز و غرب کشور ظرفیت بی نظیری در حوزه گردشگری دارد که باید تمامی ابعاد این حوزه را تقویت کرد.

وی اضافه کرد: حوزه زیباسازی شهری در شهر همدان چندان مورد توجه قرار نگرفته و باید شهرداری در این زمینه بیشتر تلاش کند چرا که منجر به تقویت روحیه شهروندان و جذب مسافران و گردشگران می‌شود.

محمدی با بیان اینکه متاسفانه در اجرای برخی از پروژه‌ها مطالعات کامل و جامعی صورت نگرفته است، گفت: ظرفیت گردشگری، تاریخی، فرهنگی و مذهبی همدان بیسار غنی است و باید در اجرای پروژه‌ها پیوست فرهنگی مورد توجه قرار گیرد تا شاهد اثرگذاری پروژه‌ها در شهر باشیم.

  لینک
http://sepehrepayam.ir/sl/356