کد خبر : 248
تاریخ : 1399/12/20
گروه خبری : سیاسی

قالیباف در سنندج:

کمک به رفع محرومیت کردستان در بودجه 1400 دیده شده است

 

گروه خبر: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کردستان اگرچه ظرفیت‌های فراوانی دارد اما به نسبت شاخص‌های توسعه محروم است که کمک به رفع این محرومیت در بودجه 1400 دیده شده است.

محمدباقر قالیباف در بدو ورود به فرودگاه سنندج در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: کردستان یکی از مناطق پرظرفیت و هم متاسفانه مناطق محروم کشور به نسبت شاخص‌های توسعه است.

رئیس مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: براساس برنامه حضور و نظارت‌های میدانی برای پروژه‌ها خاصتا کمک به اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام بعد از اتمام برنامه بودجه در مجلس، اولین سفر به کردستان برنامه‌ریزی شد.

وی افزود: قبل از این سفر هم بررسی‌هایی در استان انجام شده و نظام مسائل کردستان مشخص است و در این بازدید تقریبا به حوزه‌های مختلف شهرستان‌ها سرکشی داریم.

قالیباف تصریح کرد: با استاندار و شورای برنامه‌ریزی استان هم جلساتی خواهیم داشت که ان‌شاالله بتوانیم به تکمیل پروژه‌هایی که سالیان زیادی است کند پیش می‌رود، کمک کنیم.

وی عنوان کرد: در بحث محرومیت‌زدایی که در بودجه 1400 هم دیده شده است نگاه ویژه‌ای به کردستان داریم.

وی همچنین افزود: در این سفر سه نفر از روسای کمیسیون‌ها از جمله رئیس کمیسیون صنایع مجلس حضور دارند تا در کردستان بتوانیم به حوزه صنایع بخصوص صنایع تبدیلی و مسائل کشاورزی کمک کنیم.

قالیباف بررسی مشکل آب شرب و کشاورزی کردستان را یکی دیگر از برنامه‌های سفر به این استان عنوان کرد و گفت: یک بخش دیگر برنامه مربوط به موضوعات و مسائل مرز و کولبری است که از زخم‌های کهنه مرزی ما هم در شمالغرب و هم در جنوب شرق است.

وی گفت: امیدواریم با کارشناسی و نظرات استان و صحبت‌هایی که با وزرا و سازمان برنامه و بودجه داشتیم در سال 1400 تحرکی در کردستان داشته باشیم.

  لینک
http://sepehrepayam.ir/sl/248