کد خبر : 244
تاریخ : 1399/12/20
گروه خبری : سیاسی

پویش بزرگ درختکاری در پارک فرا‌منطقه‌ای ولایت

 گروه خبر: به مناسبت هفته درختکاری پویش درختکاری با حضور فعالان محیط‌زیستی، گردشگری و هنری و همچنین سرهنگ یونسی جانشین سپاه ناحیه همدان، قره‌باغی رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر، سلماسی رییس مرکز مطالعات شورای اسلامی شهر،دهبانی صابر مدیر منطقه یک و وجدی رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری همدان در پارک فرامنطقه‌ای ولایت برگزار شد و بیش از صد اصله نهال کاشته شد.

مدیر منطقه یک با بیان اینکه کاشت درختان همواره در دین اسلام و آموزه‌های دینی از قدیم الایام وجود داشته است و همواره بزرگان از آن به عنوان یک سنت حسنه یاد می‌کنند از شهروندان همدانی دعوت کرد تا برای حفظ محیط‌زیست و ساخت آینده‌ای بهتر برای فرزندان ایران زمین این سنت حسنه را اشاعه دهند.

مسعود دهبانی صابر در ادامه افزود: شهروندان درصورتی‌که علاقمند به کاشت درخت هستند می‌توانند با هماهنگی‌های لازم با واحد فرهنگی شهرداری منطقه یک نسبت به کاشت درخت در پارک فرامنطقه‌ای ولایت اقدام کنند تا تمامی شهروندان همدانی سهمی بزرگ از این پارک بزرگ صد هکتاری داشته باشند.

جانشین سپاه ناحیه همدان نیز ضمن تبریک هفته درختکاری و تقدیر و تشکر از زحماتی که جهت برگزاری این پویش بزرگ صورت پذیرفته است مطرح کرد: مقام معظم رهبری همواره تاکیدات بسیاری را جهت کاشت درختان دارند.

سرهنگ یونسی در ادامه ضمن تاکید بر لزوم کاشت درختان مثمر افزود: امیدواریم تمامی مردم و مسئولان نگاهی ویژه به محیط زیست و کاشت درختان داشته باشند تا شاهد آینده‌ای سبز در ایران اسلامی باشیم.

قره‌باغی رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر نیز ضمن تبریک هفته درختکاری عنوان کرد: مقام معظم رهبری همواره تاکیدات بسیاری را در زمینه کاشت درختان و حفظ منابع طبیعی دارند که به همین منظور نیز پویش درختکاری توسط شهرداری منطقه یک در پارک ولایت برگزار گردید.

وی ادامه داد: امیدواریم شهرداری منطقه یک که احداث پارک فرامنطقه‌ای ولایت را نیز در دستور کار دارد با اجرای این پویش بتواند فرهنگ درختکاری را با کمک سازمان‌های مردم نهادی که در این زمینه فعالیت دارند نهادینه کند.

ریاست مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر نیز با بیان اینکه پارک ولایت یکی از فضاهای موجود در شهر همدان است که در راستای حفظ و گسترش محیط زیست و فضای سبز در حال اجرا است گفت: فضای سبز و منابع طبیعی میراثی است که برای آیندگان به یادگار خواهد ماند.

رضوان سلماسی در ادامه خاطرنشان کرد: پارک ولایت با نگاه توسعه پایدار و کمترین دخالت در طبعیت در حال اجراست و ان‌شالله به‌زودی در اختیار شهروندان همدانی قرار می‌گیرد.

  لینک
http://sepehrepayam.ir/sl/244